TestováníSoutěže

Trpíte závislostí na čokoládě? Víme, jak se jí zbavit v pěti krocích

Trpíte závislostí na čokoládě? Víme, jak se jí zbavit v pěti krocích
Zdroj: zdroj: pixabay
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Někomu to možná může připadat zvláštní, ale na čokoládě si můžete vybudovat stejnou závislost, jako například na alkoholu a cigaretách. A i odvykání se může rovnat velkému absťáku, jaký zažívá člověk závislý na nikotinu. Jak se tedy této neřesti úspěšně zbavit?

Lenka Šebestová 25. března 2018

Potřebuje naše tělo čokoládu? Vlastně ani ne.Čokoláda je prý skvělá na nervy, ale jinak tělu v ničem neprospívá. Cukr, kterého je v čokoládě dost, je spíše škůdce a právě na cukru vzniká největší závislost. Jestli si dáváte čokoládu na uklidnění a později si bez ní život ani neumíte představit, budete pravděpodobně již probíhající závisláci. K čokoládové závislosti mají mnohem blíže ženy než muži. Ženy vyhledávají čokoládu ve chvíli, kdy jim klesne hladina neurohormonů v mozku. Hladina těchto chemikálií kolísá v závislosti na hladině ženských hormonů – estrogenu a progesteronu.

Není droga jako droga

Spousta lidí si pod pojmem drogy představí typické drogy, jako je heroin, kokain, pervitin apod. Je to ale velký omyl, protože droga je cokoliv, na čem si vytvoříme závislost. Může to být například čaj, televize, počítač, hrací automaty a také čokoláda. Zatím není prokázáno, že by závislost na čokoládě byla tak velká, že by se s ní musel jít čokoholik léčit. Abstinenční příznaky ale opravdu už známy jsou.

Co se děje v lidském těle, když jsme zamilovaní aneb důkaz, že láska je chemie
Mohlo by Vás zajímat:

Co se děje v lidském těle, když jsme zamilovaní aneb důkaz, že láska je chemie

Jak na to?

– Zkuste odolávat. Jakmile na čokoládu dostanete chuť, nepustťe se do ní okamžitě. Zkuste počkat 15 minut a v této mučivé přestávce vypijte sklenici vody. Touha může přejít.

– Jestli chcete čokoládu pouze omezit, zkuste si ji vychutnávat. Ukousněte si jednu kostičku a pomalu nechte rozpustit v ústech. Vychutnávejte si toto sladké pohlazení a dlouho jej žvýkejte. Stačí 15 gramů čokolády a váš chtíč bude nasycen.

– Chuť na čokoládu také může značit hlad. Místo sladké čokolády se tedy najezte normálního jídla. Chuť by měla přejít.

– Jestli vaše tělo vyloženě touží po sladkém, sáhněte po nějakém sladkém ovoci, například po jahodách. 

 

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články