Kouzelný strom ginkgo biloba učaroval návrhářům: Jeho typický tvar listů zdobí šaty a třpytivé doplňky

Trendy jara 2024 ovládá ginkgo biloba: Jinan dvoulaločný zdobí šaty i doplňky
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/koláž Lifee
Splývavé maxišaty značky COS zdobí obrovské motivy ginkgo biloba. (3 190 Kč)Košilové šaty COS v podmanivém černobílém provedení. (3 620 Kč)Šaty Diane von Fürstenberg obvykle mají zavinovací charakter. Tyto zdobí netradičně zbarvený motiv lisů jinanu dvoulaločného. (10 400 KčNávrhářka šperků Michaela Gorcová se listem inspirovala vskutku detailně. Závěsné pozlacené náušnice pořídíte v eshopu na www.czechdesign.cz za 2 890 Kč.+ 5 fotek+ 6 fotek

Skauti a léčitelé vědí od nepaměti, jakou moc má tajemný jinan dvoulaločný. Nyní jeho kouzlo ale objevili i módní tvůrci. Opadavý strom s nápadně tvarovanými listy je námětem pro umělce už od pradávna. V současných kolekcích se ale stále častěji objevuje v podobě nepřehlédnutelných náušnic nebo impozantně rozměrných potisků. Pokud patříte k fanouškům této dřeviny, jistě si najde brzy cestu i do vašeho šatníku a šperkovnice.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková09. 02. 2024 05:00

Líbivý je jako ozdobná dřevina a stejně lákavě umí vyhlížet i v podobě módního motivu. Na šatech či kabátcích tak najdete jeho vyobrazení v obřích nadpozemsky předimenzovaných rozměrech, náušnice, šperky nebo jiné doplňky pak často napodobují jeho obvyklou velikost.

Ginkgo biloba nejen pomáhá, ale i sluší

Protože je jinan považován za opravdový přírodní skvost, i jeho ztělesnění v módním průmyslu nabývá nepřehlédnutelné, obvykle zlaté podoby. Stejně líbivě ale umí jeho typická silueta vyhlížet v podání kontrastních černobílých motivů.

Přírodní krása i pop-artová barevnost

Neotřele se vzhledem jinanu dvoulaločného nakládá tvůrkyně Diane von Fürstenberg, která svým šatům vtiskla motivy netradičně probarvených typicky tvarovaných dvojlístků. Značka COS naopak zvýraznila jeho podobu kontrastními liniovými vzory a nešetřila s rozměry. Šaty košilového střihu i rozevláté maxi modely tak oblékla do záplavy lístků velikosti XXL.

Hitem jsou náušnice kopírující nezaměnitelný tvar listu

Šperky inspirované jinanem dvolualočným tvoří i čeští umělci. Prořezávané pozlacené náušnice kopírující tvar jeho listů vytváří například šperkařka Michaela Gorcová. Její závěsné náušnice zdobí pozlacený povrch a organický nepravidelný tvar takřka nerozeznatelný od přírodní předlohy.

Na kousky inspirované listy ginkgo biloba se můžete podívat v naší fotogalerii.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články