Krátká péřovka jako hit zimy 2023: Mámy z nich šílí, dcery je milují

27 krátkých péřovek jako hit zimy 2023: Poradíme, jak je nosit ji k širokým kalhotám, šatům i legínám
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Péřová bunda Adidas Originals, 5 480 KčPéřová lesklá bunda Esprit, 5 699 KčManšestrová prošívaná péřová bunda Columbia, 5 290 Kč Péřová bunda Calvin Klein, 6 790 Kč+ 23 fotek+ 24 fotek

Hlavní hrdinka zimního šatníku? Krátká nadýchaná prošívaná bunda aneb Oblíbeným “péřovkám” letos kralují modely s výrazně kratší délkou, crop zkratka určuje trendy současnosti i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Patříte k jejich fanynkám nebo si k nim cestu zatím ještě hledáte?

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 02. 12. 2023 09:00

Především mladší generace nedá na výrazně zkrácenou módní vlnu nadýchaných bundiček dopustit. Ovlivňuje je i při výběru topů nebo mikin, bundy výrazného střihu tak nemohly dlouho zůstat opomíjeny. Ty prošívané, nadýchané a jindy perfektně chránící před chladem nevyjímaje. Jejich kredit spolehlivého zimobijce tak současný trendy prvek – délka maximálně do pasu – lehce narušil, křivka jejich obliby ale přesto strmě stoupá. Výhřevný potenciál tentokrát oceníte jen v horních partiích těla.

Zkrácená bunda boduje i se sukněmi či šaty

O to víc lze ale čarovat s výslednými outfity. Péřovky nejsou zapovězeny ani modelům čítajícím šaty, sukně nebo jiné feminní prvky a jejich vzájemné propojení nabízí velmi líbivé výsledky. Obzvlášť, když zapomenete na zkrácené další vrstvy a krátkou péřovkou vybavíte modely s různými délkami horních dílů. Jejich vrstvení modelům dodá strukturu a volba různých materiálů také takovým kreacím svědčí.

Od věci není ani experimentovat s objemností spodních partií. Nosí se k širokým kalhotám typu parachute, kapsáčům, ale i k přiléhavým nohavicím s rozšířením v délce nebo legínám. Tam ochranu odkrytých kotníků před chladem směle zastane třeba megahit v podobě nezapřených bílých ponožek. A nosí se klidně i do válenek!

Kila navíc crop péřovka nepřidá

Odrazuje vás přifouknutá silueta tohoto trendy střihu? Nebojte se, kila navíc vám rozhodně nepřidá. S objemem se u podobných modelů počítá a jejich křivka navíc k chladným měsícům patří. Ve zkrácené variantě navíc masa materiálu není tak velká, jako u obvyklých délek prošívaných bund či péřových kabátů. Dumáte i nad kvalitou výplně? Péřové modely opravdu skvěle zahřejí, jejich pořizovací cena ale obvykle bývá vyšší. Stejnou službu, tedy především co se do tvarů a siluety týče, vám udělají i modely se syntetickou výplní, na vzhled bundy obsah nadýchaných přihrádek až takový vliv nemá. A teplotní komfort také zaručují dostatečný.

Vyberte si zimní bundu do pasu

Dynamická a všestranná. I tato označení může nést kratší, ale neopomenutelná sestřička dlouhých nadýchaných prošívaných bund, navíc, narozdíl od nich, neomezuje krátká varianta prošívané bundičky ani v pohybu, ani v módním rozletu. Získala si vás? Vyberte si některou z variant, které najdete v naší fotogalerii a může se usídlit i ve vašem zimním šatníku.

Krátkých péřovek jsme pro vás našli rovnou 27. Najdete mezi nimi tu svou?

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články