Šněrovací boty, totální must have zimy 2023: Skvěle ladí se saténovou sukní či heboučkými úplety

20 nejstylovějších šněrovacích bot na zimu 2023: Skvěle ladí se saténovou sukní či heboučkými úplety
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Pull & Bear, 1 299 KčCalvin Klein, 4 290 KčMustang, 3 099 KčZara, 1 299 Kč+ 16 fotek+ 17 fotek

Dříve turistická nutnost zvaná pohorky nebo klasika ve výbavě metalových a rockových fanoušků. Dnes? Naprostý módní hit. Šněrovací boty stoupají mezi nejnošenější podzimní a zimní modely posledních let. Vlastníte je také?

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 28. 11. 2023 08:00

Zima a chlad jim přejí. Šněrovací boty s těžšími typy podrážek, výhrůžně vyhlížející modely s přezkami, kotníčkové varianty i mnohem vyšší kousky s celou řadou oček a šněrováním vysoko na lýtkách, to vše patří k nejvýraznějším trendům obuvi vhodné pro podzimní a zimní měsíce nejen tohoto roku. Zaujmou odolností proti chladu, ale stále častěji i stylovou vytříbeností. Módní směry jako grunge či punk bez nich takřka nemohou existovat, aktuálně ale patří jako doplněk i k mnohem sofistikovanějším módním kreacím.

Šněrovací boty sluší i se sukní

Co by to bylo za zimu, kdybyste alespoň párkrát nenazuly boty, které vám zajistí pevný krok a navíc zrovna korespondují s nejprotežovanějšími módními směry. Vůbec už se ale nemusí stavět jejich pozice do divokých sestav s přídechem punkových prvků, nakolik jsou tyto módní směry také právě velice v kurzu. Grunge a punk ale může pro tentokrát zůstat decentně odstrčen. Těžce působící obuv se šněrováním a nápadně modelovanou podešví totiž skvěle vyzní i s outfity mnohem jemnějšími. A dovede je patřičně okořenit.

Klasická barevná varianta je i nejnadčasovější

Když nebudete při jejich výběru plýtvat barvami ani dalšími nápadnými prvky, garantujeme vám, že vám kvalitní pár kožených bot vydrží mezi favority takřka věčnost. V černé či hnědé barevné škále platí za naprosto nadčasový kousek, jinakost ozvláštněnou současnými směry jim zajistí třeba právě světlejší barevnost v béžové či bílé tonalitě nebo přidaná hodnota hřejivé kožešiny. Na pozice nejúspěšnějších nadčasových bagančat ale rozhodně aspirují ty nejjednodušší černé a hnědé varianty, které to nepřehání ani s výškou šněrování, ani s masivností podrážek.

Lákavé a trendy: Béžové a bílé varianty

Jak zjemnit jejich vzhled, abyste se vyhnuly efektu punkové či ledabylé volnočasové módy? Chic styl vykouzlí kombinace s heboučkými úplety, saténovými sukněmi i kalhotami, kožené střihy v co nejelegantnějším formálním duchu a samozřejmě monochromatické modely či outity tón v tónu. Pokud saháte po trendy béžové, určitě můžete v tomto případě kompletní styling završit volbou stejně barevných šněrovacích bot, mějte ale na paměti, že najdou využití především v takto zbarvených sestavách. Jinak působí zbytečně vyumělkovaně a mnoho příležitostí pro ně v kapsulově skládaném nadčasovém šatníku jen tak nenajdete.

Ve vaší sbírce podzimního obutí zatím takové kousky chybí? Inspirujte se výběrem trendy modelů v naší fotogalerii.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články