Klíčové módní trendy pro jaro 2024: Extra krátké šortky, dominance bílé, 3D květy i průsvitné sukně

Klíčové módní trendy pro jaro 2024: Extra krátké šortky, dominance bílé, 3D květy i průsvitné sukně
Zdroj: Profimedia/ koláž: Lifee
Alberta Ferretti SS 2024Victoria Beckham SS 2024Valentino SS 2024Michael Kors SS 2024+ 13 fotek+ 14 fotek

Chcete být na jaře náležitě připravená? Prozkoumejte s námi nejdůležitější módní trendy jara roku 2024 už teď! Všechny věhlasné týdny módy a přehlídky nejvýznamnějších módních gigantů přece už proběhly, tak proč si neprojít to nejzásadnější, co na nich bylo k vidění. A začít se těšit!

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková18. 11. 2023 09:00

V módě platí hned několik neměnných pravidel. Vrací se v cyklech, a trendy chrlí s náležitým předstihem. Než se tedy objeví nejžhavější novinky v obchodech, prozkoumejte jarní kolekce s námi a buďte připravené. Třeba zjistíte, že spoustu z jarních novinek už spolehlivě najdete i ve svém stávajícím šatníku.

Bílá, bílá, bílá, bílá…

… komu by se nelíbila, zpívá se v jedné pohádkové odrhovačce pro nejmenší. A stoprocentně to platí i v módě. Tahle barva nebarva, tedy jasně specifikovaný neutrální tón, který oslňuje svou univerzálností i čistotou, ze svého piedestalu královny všech odstínů napříč trendy nehodlá sestoupit. Doménou bílé se ale od jara má stát především jedna speciální kategorie. Šaty. A nezůstane jen u jednoduchých variant, trendy nešetří krajkami, hedvábím, tylem nebo výšivkami, aby každé takové něžné krásky byly samostatným skvostem, který nepotřebuje žádnou další příkrasu.

Šortky. Opět extra krátké

Mikro šortky na výsluní brzy vrátí inspirace kolekcemi značek Gucci, Chanel, Isabel Marant nebo Alexander McQueen. Navazují tak logicky na letošní trend absentujících kalhot a povýšení modelů nejen délkou nohaviček více připomínajících negližé na svrchní kousky. Přestože se pozic nevzdají, tentokrát to nezůstane jen u “kalhotek”. Do popředí se posouvají i skládané šortky vzhledu elegantních kalhotových sukniček, kožené či denimové miniatury nebo modely s volány či vysokánským pasem.

Pas proklatě vysoko

Věříte na zázraky? Jakmile si oblíbíte střihovou variantu kalhot s pasem šplhajícím vysoko k pupíku nebo lehce nad něj, zajisté začnete, protože kouzlo, které dokáže tato módní modelace vyvolat, nelze nevnímat. Protáhnout nohy, dodat siluetě ideální křivky, to jsou vlastnosti, které zkrátka musíte zažít. Delší nohy v žádném jiném modelu mít nikdy nebudete. A návrháři se rozhodli šplhat vskutku vysoko, u Loewe se pasová linie kalhot skoro podobá korzetu, Saint Laurent rovnou vytvořil elegantní kalhotové kombinézy s odhalenými pažemi, kterým vysoký pas vykouzlíte i pomocí nesmrtelného pomocníka – opasku. Alaïa sice nepropůjčil své jarní řadě super stylové rovné a široké nohavice, jeho balonové kalhoty ale také nezvykle perfektně přiléhají k trupu v těch nejideálnějších partiích.

Zahrada rajských pokušení

Když jde o jaro, jsou květy absolutně na místě. A že to za pár měsíců bude podívaná: Hemžit se to bude plastickými květy a 3D aplikacemi (Loewe a Balmain), stejně jako digitálními tisky směle konkurujícími přírodním skvostům (Kenzo) nebo módními modelacemi (Maison Margiela) ne nepodobnými rozvíjejícím se poupátkům mnoha voňavých druhů květin. Samostatnou kategorií je inspirace růžemi. Za zmínku ale stojí, že se tvůrci neinspirovali jejími zbraněmi, na trny tak v příští sezoně určitě nenarazíte.

Z hřiště na molo a zpět?

Miuccia Prada zajistila tričku s límečkem, tomuto nadčasovému a unisexovému kousku, novou zářnou kariéru. Objevilo se v jarních kolekcích značky Miu Miu pro příští rok a ihned se začalo skloňovat ve všech pádech. Nebude to ale žádná uhlazená golfová nuda. Naopak. Tentokrát se tento příliš neoduševnělý módní solitér staví do dvojice s takovými skvosty, jako jsou tylové sukně, metalické šortky nebo brokát a výsledek rozhodně nemůže dopadnout nevýrazně. Vedle Miu Miu tak kouzlu límečku opět podlehly i značky Gucci, Anna Sui nebo ikona britské módní scény Victoria Beckham.

A mnohem více…

Těšíte se? Jestli vás navnadily výše zmíněné obnovené hity, určitě vás nadchnou i další módní směry nadcházejícího jara. Ty totiž razí cestu oprašování současných hitů. S klidným svědomím tak do jarní skříně můžete po zimě přesunout i metalické kousky, transparentní sukně nebo flitry a třásně.

Na přehled základních módních trendů pro jaro 2024 se můžete podívat do fotogalerie.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články