Marcela (43): Čekala jsem na bývalého spoře oděná s dezertem. Ukázal se s dětmi a manželkou

svádění
sebevědomí
Zdroj: Freepik

Marcela si myslela, že dopisování s její první láskou přeroste v „něco víc“. Pozvání na chatu její expřítel přijal, nicméně si ho vyložil jako výlet s celou rodinou. Marcela na něj čekala s dezertem jen v plavkách a musela se urychleně přizpůsobit situaci.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 04. 04. 2024 19:00

Po rozvodu jsem se rozhodla navázat na dávná přátelství a ozvala se své první lásce. Slovo dalo slovo a měli jsme se setkat u mě na chatě. Veškeré přípravy byly zbytečné. Špatně jsem to pochopila, Michal (45) přijel i s rodinou.

Po rozvodu se mi zastesklo po dávné lásce. Třeba je taky sám?

Po nevydařeném manželství jsem se nějakou dobu vzpamatovávala. Přehodnotila jsem celý svůj život, zkušenosti a veškeré vztahy. Rozhodla jsem se ozvat lidem, na kterých mi v minulosti záleželo, ale z různých důvodů jsme se už nevídali. Zašla jsem si tak na kávu s kamarádkou z vysoké nebo se znovu spojila se svojí učitelkou italštiny.

Vzpomněla jsem si i na první vážnou známost. Vlastně jsem na Michala nikdy nezapomněla, jen se mi v posledních týdnech k němu stáčely myšlenky stále častěji. Vzpomínala jsem hlavně na dobu, kdy jsme spolu chodili a já byla někdo úplně jiný. Žádná věkem a životem znavená ženská, co se směje už jen velmi pochmurným vtipům.

Byla jsem holka plná elánu, dobré nálady jsem mívala na rozdávání. Těšila jsem se ze života a to i ve chvílích, kdy nebylo všechno růžové. Možná jsem zatoužila Michala vidět, abych si připomněla samu sebe. Začala jsem si s ním psát. Tajně jsem doufala, že by mohl být svobodný. Kdo ví, třeba nás život spojí opět dohromady? Nebyli bychom první ani poslední.

Problém byl v naší komunikaci

Naše dopisování bylo plné nostalgických vzpomínek a letmých náznaků. Michal na mě nikdy nezapomněl a to mi pochopitelně lichotilo. Kamarádka vyzvídala, jestli je ženatý, ale já se ho na to nechtěla ptát. „Nechci z toho hned dělat výslech. Pozvu ho na chatu, tam jsme spolu byli kdysi dávno. A uvidíme,“ vysvětlila jsem jí.

Byla ovšem chyba nezjistit si o Michalovi víc. Automaticky jsem počítala s tím, že když mi píše, a dokonce přijímá návrh k setkání, asi nebude zadaný. Sice se mi zdálo divné, když napsal, že si k nám „udělají výlet“. Myslela jsem si ale, že myslí svého psa. Udělala jsem ze sebe naprostou hlupačku.

Byl teplý den, přes plavky jsem si přehodila jen tuniku a upekla Michalovi jeho oblíbený dezert. Doufala jsem, že se zdrží a večer si uděláme táborák pod hvězdami jako kdysi. Když jsem zaslechla auto a z okna uviděla Michala se ženou a dvěma dětmi, polil mě ledový pot. Honem jsem na sebe hodila tepláky a mikinu.


Rodinný den, jaký jsem si nepředstavovala

Michal mi představil svou manželku i děti a všichni se u mě na chatě spokojeně „utábořili“. Vyprávěl své choti o tom, jak jsme spolu kdysi randili. Ona se smála a po očku mě bedlivě sledovala. Myslím, že vytušila, o co mi šlo. Dětem se u mě moc líbilo, málem jsme je nedostali do auta ani v deset večer po táboráku.

Rozhodla jsem se příští milostná vzplanutí vyhlížet raději v nových vodách. A rozhodně se budu příště ptát narovinu. Michal se mi mimochodem znovu ozval. Poté, co jsem poznala jeho rodinu, mu připadalo vhodné pozvat mě na rande. Ani jsem mu neodpověděla.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články