Martina Hudečková ukázala Lifee svůj oblíbený talisman: Na bakelitovou kočičku se mě každý ptá

Martina Hudečková ukázala Lifee svůj oblíbený talisman: Na bakelitovou kočičku se mě každý ptá
Zdroj: Se souhlasem Jana Hájka/Lifee/Veronika Nováková
Herečka Martina Hudečková se nám pochlubila originálním šperkem.Kočička Martiny Hudečkové prý má hlídací funkci.Martinu Hudečkovou jsme potkali na křtu nové knihy Haliny Pawlowské.Herečka Martina Hudečková byla také hostkou Miluše Bittnerové v talkshow Na kafeečko. 
+ 14 fotek+ 15 fotek

Herečka Martina Hudečková (60), vdova po zesnulém režiséru Juraji Herzovi (†83), ukázala magazínu Lifee.cz svůj originální šperk, díky kterému je hvězdou společnosti. Jak vypadají její letní dovolené? Kde byl její zesnulý partner nejvíce spokojený a jaké bylo jeho oblíbené jídlo? Proč nemá ráda Čechy s připravenými řízky? A jaký trik má herečka na převod české měny na tu zahraniční? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 18. 06. 2024 05:00

Herečka Martina Hudečková (60) se nám na večírku pochlubila zajímavým šperkem - kočičkou, která vypadala jako vytesaná z drahého růženínu. "Kočička je hlídací. Ačkoliv je bakelitová a vypadá, jako že je vyřezaná z babiččina ubrusu, tak se na ni stejně každý zeptá. Přitom je veskrze obyčejná. Je to dárek," prozradila nám herečka, která se svou růžovou kočičkou také hezky zapózovala. Její fotografie naleznete v naší galerii.

Doporučené video: Martina Hudečková v talkshow Na kafeečko

Martina Hudečková cestuje do ciziny s fuflíky

Herečka se těší z letošního léta, které je pro ni neodmyslitelně spojené s cestováním. "S cizími kulturami se sžívám poměrně rychle a dobře, nebo je pozoruji z dálky. K nárazu zatím nedošlo ani v Orientu. Ledacos je ale překvapivé," vypráví herečka, která v cizině pěstuje zajímavou finanční politiku.

"Maminka s tatínkem, kdykoliv vyjeli do ciziny, tak v tu chvíli se tamější měna stávala fuflíkami. A fuflík byl dolar, jugoslávský dinár nebo klidně švédská koruna. A na fuflíky se počítalo úplně stejně jako s našimi korunami," popisuje zajímavou metodu, jak na převod zahraniční měny. "Je to dobrý trik, protože nepřepočítáváte a neděsíte se. V Itálii byly liry a to létaly desetitisíce – boty stály třicet tisíc lir jen to fiklo. Ale fuflíky zůstávaly, ať jich bylo sto tisíc nebo deset," vysvětluje Hudečková.

Režisér Juraj Herz nesnesl řeckou kuchyni

Herečka miluje dobré jídlo a cestování má spojené také s ochutnáváním cizokrajných pokrmů. "Ctím kulturu konkrétní země, ať je to Maďarsko, Bavorsko nebo Thajsko. Ctím, co se tam nejvíce jí a pokouším se do toho proniknout," vypráví dobrodružka. "S řízky do ciziny rozhodně nejezdím, a dokonce musím říct, že mám v sobě určité odsouzení pro lidi, kteří s sebou vyváží své jídlo. Vždyť si tu dovolenou ani neužijí. Proč tedy jedou do Thajska, když řeknou, že jejich kuchyň nesnáší?"

Humornou vzpomínku má s jídlem spojenou také se svým milovaným zesnulým partnerem. "Juraj Herz moc nemusel jižní země, inklinoval k Americe a nejlépe k Las Vegas, ale kvůli mně se jelo do Řecka, protože jsem na tom trvala," popisuje osobnost slavného režiséra. "Pořád jsem se ho snažila naučit, jak vyhlášená je řecká kuchyně, dokud se mu nepodařilo najít americký restaurant Barracuda. Našla jsem ho s obrovským biftekem a v ruce držel dvojitou whisky. „Začínám té řecké kuchyni přicházet na chuť,“ prohlásil spokojeně."

Na fotografie originálního šperku herečky Martiny Hudečkové se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články