Michal (47): Myslel jsem, že svou ženu znám. Nedávno jsem ale zjistil, že vede druhý život jako pofidérní hvězda internetu

starší muž, zralý muž, vážný
Zdroj: Pexels

Michal si myslel, že má se svou krásnou ženou skvělý vztah. Pak jednoho večera objevil její druhý život, jejž léta vedla. Jejich vztah se ocitl na křižovatce.

Gabriela Budějcká
Gabriela Budějcká 10. 07. 2024 13:00

Měl jsem za sebou obyčejný pracovní den a vrátil se domů, kde jsem se večer nudil. Anna, moje žena, byla jako obvykle na své „čtecí noci“ v knihovně, takže jsem procházel náš rodinný počítač a hledal staré fotografie. Narazil jsem na skrytou, šifrovanou složku, kterou jsem po chvíli otevřel pomocí hesla – jména našeho starého psa. Co jsem našel, mě šokovalo.

Manželčina složka byla plná bizarních fotografií

Složka obsahovala videa a fotografie Anny, na kterých byla oblečená v extravagantních kostýmech a měla výrazný make-up. Byl tam i dokument s přihlašovacími údaji, díky kterým jsme zjistil, že Anna vedla dvojí život jako internetová hvězda na stránkách s gotickou a alternativní kulturou pod jménem DarkStarlight. Měla tisíce fanoušků a její obsah zahrnoval vše od hudebních videí až po provokativnější materiály.

Když se Anna vrátila domů, nevěděl jsem, jak jí to říct. Nakonec jsem tak učinil přímo: „Co je to DarkStarlight?“ Anna zbledla a přiznala, že to začalo před pěti lety jako únik z pocitu izolace. Zjistila, že komunitu, ve které se našla, tvoří lidé se stejnými zájmy, a pomáhalo jí to vyrovnat se s prázdným domovem poté, co děti odešly na univerzitu.

Šok jsem dlouho zpracovával

Přes prvotní šok jsem začal zkoumat její online svět. Poznal jsem úplně novou stránku své manželky – odvážnou, energickou a charismatickou, což mě fascinovalo. Po nějaké době jsem s ní promluvil znovu, tentokrát s pochopením. „Chci tě podpořit, ale potřebuji vědět všechno,“ řekl jsem. Anna mi vysvětlila své důvody a dohodli jsme se na větší otevřenosti a důvěře.

Naše manželství se díky této situaci změnilo, ale posílilo. Anna mi ukázala svůj svět a já ji podpořil, což zlepšilo naše porozumění. Naučili jsme se komunikovat a přijímat jeden druhého, včetně našich tajemství a vášní. Anna pokračovala v tvorbě jako DarkStarlight a já se stal jejím tichým fanouškem.

Přestože odhalení Annina tajemství pro mě bylo šokem, vedlo to k hlubšímu porozumění a posílení našeho vztahu. Každý má své skryté stránky, ale je důležité sdílet je s těmi, které milujeme, aby se temné kouty staly místem větší blízkosti.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Související články

Další články