Prague Fashion Week 2024: Korzety, turbany a volány. Návrhář Tomáš Němec ovládl zahájení svou výstřední letní kolekcí

Prague Fashion Week 2024: Návrhář Tomáš Němec ovládl zahájení svou výstřední letní kolekcí
Zdroj: Se souhlasem MBPFW/Regina Voronina/ koláž Lifee
Jeden z modelů návrháře Tomáše Němce představený na právě probíhajícím jarním pražském týdnu módy.Kolekci Tomáše Němce doplnily materiálově shodné pokrývky hlavy.Nová kolekce návrháře Tomáše Němce představila jeho vizi nositelné autorské módy.Šaty mladého návrháře zdobily nápadité detaily.+ 35 fotek+ 36 fotek

Praha hostí další ročník Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Jarní edice svátku všech milovníků módy se tentokrát zabydlela v Michnově paláci na Malé Straně. Co přinesly první okamžiky jeho od základu proměněného konceptu?

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 20. 04. 2024 11:32

Nejnovější pojetí prodlouženého víkendu věnovaného módě představuje módní tvůrce a jejich vize prostřednictvím rámcových odpoledních přehlídek a série tématických galavečerů. Páteční odpoledne pak patřilo návrháři Tomáši Němcovi.

Tomáš Němec a cesta za sluncem

Čerstvý absolvent pražské UMPRUM a vítěz soutěže pro mladé návrháře Junior Van Graaf Talent z roku 2022 v předem pečlivě zakouřených prostorách Tyršova domu představil svou novou kolekci. Doprovodná hudba jakoby přenesla publikum z barokních kulis na prosluněnou Riviéru, všem modelkám návrhář navíc vytvořil nepřehlédnutelné turbany, které dotvářely efekt dovolenkové lokace. Modely doplnily také autorské šperky Magdaleny Šťastníkové.

Odvážné, ale nositelné

Už když vyhrál talentovou soutěž pořádanou MBPFW a obchodním domem Van Graaf, stál si Tomáš Němec především za nositelností svých modelů. A to plní i ve své nejnovější módní linii. Odvážné, ale reálně využitelné modely z chladivě splývavých materiálů vynikaly složitějšími korzetovými prvky, hlubokými či modelovanými výstřihy, minidélkou nebo hravými volány, ale původní záměr takřka bez vyjímky splňují. Zážitek z přehlídky v zajímavě strukturovaném předváděcím prostoru pak jejich reálný efekt jen umocnil.

Páteční večer patřil mladým talentům

Když se do mlhy zahalily stejné místnosti jednoho z křídel Tyršova domu ve večerních hodinách, natěšené publikum, kde jsme zahlédli známé tváře nejen z řad showbyznysu, politiky i kulturního života, napjatě očekávalo prezentaci módní tvorby mladých českých a slovenských talentů.

Večer zastřešený designovým magazínem Dolce Vita a podporovaný značkou Mattoni představil pečlivě vybrané práce mladých designérů. V rámci přehlídky, která měla díky většímu počtu vybraných tvůrců skutečně pestrý obsah, proběhla i soutěž mladých talentů Mattoni Young Fashion Stars.

Mattoni Young Fashion Stars veze módu do Varů

Tři vítězné modely porota představila na následné afterparty. Jejich mladí autoři tak získali příležitost představit svou práci v rámci letošního ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Podporu jejich prezentace na 58. ročníku MFFKV zajistí značka Mattoni 1873.

Nasát atmosféru právě probíhajícího týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2024 a prohlédnout si fotografie z pátečních přehlídek můžete ve fotogalerii.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články