10 důvodů, proč je menstruace boží

I menstruace může být boží.
Zdroj: Oficiální zdroj

Můžeš dalších 317 cyklů fňukat a stěžovat si, jak je menstruace nefér. Nebo to prostě přijmeš jako velká holka a budeš si naplno užívat všech výhod, na který máš od přírody právo.

Veronika Hándlová
Veronika Hándlová 30. listopadu 2019

1. Menstruace tě učí nový věci. Například umět vyprat krev z jakéhokoliv povrchu. Což se může hodit, až tvůj kluk zase bude prudit kvůli tvým náladičkám a ty budeš potřebovat zakrýt stopy po mrtvole.

2. Můžeš jíst pátý přes devátý. Zajídat double-cheesburger čokoládou je mimo tvoje dny pasé. Ale během nich? Můžeš c-o-k-o-l-i-v. Protože #hormony, žejo.

3. Můžeš konečně upustit páru. Protože kdy jindy jde prskat na šéfovou a mít k tomu jasný fyziologický důvody? Holky si rozumí a je fajn toho občas využít. Ale pssst…

4. Menstruace rozvíjí tvoji zručnost. Protože zvládnout si vyměnit tampon během 10 vteřin v toi-toice na fesťáku bez kontaktu s prkýnkem je opravdový umění.

5. Můžeš beztrestně sjíždět všechny Bridget Jonesový. Nebo Deníky princezen, Lásky nebeský, gify se štěňátkama a probrečet u toho klidně celý pakl kapesníčků. Brečení je zdravý, při menstruaci obzvlášť.

6. Menstruace posouvá tvoje fyzický možnosti. Po pár letech s menstruací perfektně znáš všechny svoje prahy bolesti. Přechody mezi jemným brněním v podbřišku po brutální křeče v celým těle tě připraví na všechno. Na porod i rituální sebevraždu.

7. Díky menstruaci poznáš, co doopravdy (ne)chceš. Někdy je fakt super nápad rozejít se s klukem, poslat do háje vlastní mámu nebo dát výpověď. A pak je taky dobrý to konečně dostat a zjistit, že je všechno úplně v pohodě.

8. Menstruace rozvíjí tvoje smysly. Tak nějak líp vycítíš špinavý ponožky pod postelí a víc slyšíš otravný dejchání svýho kluka. Což se hodí zjistit včas. Deset let po svatbě s dvěma dětma na krku se takový věci řeší hůř.

9. Můžeš do Déemka kdykoliv, kdy chceš. Díky tomu dokonale ovládáš všechny typy tamponů, kalíšků i vložek s křidélky. Při každý návštěvě navíc můžeš ozkoušet nový BB cream nebo konturovací sadu podle Týnuš Třešničkový.

10. Díky menstruaci víš, kdo tě má doopravdy rád. Protože ne každý chlap zvládne všechny temný stránky tvojí osobnosti. A nákupy tamponů v Déemku. A Bridget…

 

 

 

 

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Další články