3 důvody, proč zpívat (nejen) v autě

25. května 2016
Telegraph.co.uk
Telegraph.co.uk

Taky si rádi během jízdy autem broukáte své oblíbené písničky? Pak byste měli být šťastnější i zdravější než lidé, kteří tak nečiní. Plyne to z několika vědeckých studií, které v uplynulých letech publikovaly prestižní časopisy jako Journal of Music Therapy či Psychology of Music.

Prozpěvování nejen v autě má skvělé účinky na psychiku – když zpíváte, mozek uvolňuje oxytocin, dopamin, serotonin a další užitečné chemické látky. Fyziologické reakce vyvolané zpěvem jsou tak silné, že dokonce mohou pomáhat lidem trpícím chronickými bolestmi!

Kromě toho prospívá plicím a kardiovaskulárnímu systému – zpěv samozřejmě vyžaduje zapojení svalů hrudníku i plic. To by mohl být jeden z hlavních důvodů, proč výzkum provedený v roce 2008 Harvardovou a Yaleovou univerzitou ukázal, že zpěváci mají tendenci dožívat se vyššího věku. Pravidelné zpívání vás rovněž motivuje k tomu, abyste se lépe naučili kontrolovat své dýchání.

A konečně – hromadný zpěv pomáhá překonávat plachost a zlepšuje náladu všech zúčastněných. Takže pokud cestujete například s rodinou či přáteli, využijte toho a zazpívejte si společně!

Ke štěstí vede mnoho cest. Zkusili jste už tuto?

Zdroj: Lifehack