TestováníSoutěže

4 tvrdá fakta o životě singles, díky kterým se nepoženete k oltáři

4 tvrdá fakta o životě singles, díky kterým se nepoženete k oltáři
Zdroj: Hbo.com
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Více než pětinu všech domácností tvořily v roce 2011 singles. A jejich základna se přes všechny studie velebící manželství stále rozrůstá. „Manželství zaručuje spokojenost, stabilitu a štěstí,“ čteme dennodenně na internetu. To přitom na mnoho z nás čeká v životě, který kormidlujeme sami. Tohle jsou 4 tvrdá fakta o životě singles, která se nebudou líbit příznivcům svatby.

Barbara Lorenzová 30. dubna 2017

1. Výzkumy dokazující manželské štěstí nám něco zatajují

Giphy.com

Jde o to, že pro své účely často rozlišují pouze dvě skupiny – manžele a singles. Už se ale nedozvíme, zda jsou mezi singles i rozvedení lidé. Tedy ti, pro které manželství nebyla dobrá volba. „Je to jako kdybychom studovali působení léků na lidi a zkoumali jen ty, co je brali neustále. A nevzali v potaz ty, kteří s tím přestali, protože na ně léky neúčinkovali,“ říká společenská psycholožka Bella DePaulo.

2. Singles mívají krásnější vztah s rodinou a přáteli

Giphy.com

„Když se dva vezmou, začnou se více izolovat,“ říká DePaulo. Svůj čas investují do jednoho člověka, do svého vyvoleného. To singles vkládají svou energii do více vztahů – s rodiči, sourozenci, přáteli či sousedy. Jejich život tak může být „kompletnější“.

3. Touha po nezávislosti na vás práskne, zda je pro vás manželství vhodné

Giphy.com

V rámci jedné z 814 studií nikdy nesezdaných lidí měli účastníci ohodnotit svou soběstačnost (neboli touhu dělat věci nezávisle). Čím větší byla, tím méně negativních emocí účastníci prožívali. Vědci se podívali i na manžele. Přesně opačný výsledek: čím více toužili být nezávislí, tím více negativním emocím museli čelit.

4. Osobnost singles neustále roste

Giphy.com

Podle výzkumu, na který poukazuje DePaulo, se nesezdaní lidé těší stále trvajícímu psychologickému růstu a rozvoji. Svůj život drží pevně v rukou a tvoří si ho podle svých představ. Kdežto manželství nabízí poměrně jasný, neměnný obraz budoucnosti. 

Zdroj: Refinery29

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články