Páry, které toho o sobě na Facebooku moc neprozrazují, jsou podle vědců šťastnější

Lásku si za lajky prostě nekoupíš.
Zdroj: Cherryflava.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Pokud o nějakém páru není na sociálních sítích slyšet, má to zpravidla dva důvody: Rozpadl se, nebo prožívá svou nejšťastnější etapu!

Jana Jánská
Jana Jánská 26. září 2016

Kdyby existoval stroj času a lidé se mohli z předminulého století přemístit do současnosti, museli by si pomyslet, že se svět zbláznil – lidé se seznamují přes krabičku, co vydává podivné zvuky, v kavárně si spolu nepovídají, ale zase koukají do té krabičky. A o své vztahové intimnosti dokonce odhalují veřejnosti!

Žijeme na sociálních sítích a zapomínáme na skutečný život. Naštěstí ale pořád existuje řada lidí, kteří si uvědomují, že Facebook, Twitter nebo Instagram spokojenosti nepomůžou. Ani té ve vztahu.

Tohle je 6 důvodů, proč jsou podle vědců šťastnější ty páry, které se o své soukromí nedělí se sociálními sítěmi.

1. Neobelhávají se

Páry, které toho o sobě na Facebooku moc neprozrazují, jsou podle vědců šťastnějšíHuffingtonpost.com

Čeká nás koncert zahraniční hvězdy. Jsme natěšení, je to velká událost a zároveň prestiž na takovou akci jít. Jenže namísto euforického zážitku zanechá interpret hořkou pachuť přemrštěného mediálního humbuku.

Ještě ale není vše ztraceno – dostane-li naše fotka nebo video desítky lajků, může podvědomě vylepšit to, jak na akci budeme vzpomínat. Jen si to přiznejme – hojně lajkovaný a komentovaný příspěvek někdy rozežene všechny chmury.

Ač se to může zdát jako dobrá věc, jde jen o zkreslený obraz reality. A to se může nepěkně odrazit ve vztazích. Problémy žádný Facebook ani Instagram nezmírní. Jen je zametou pod koberec, aby později udeřily v plné síle. To si šťastné páry uvědomují. A tak se raději činí v reálu.

Příště až nasbíráte desítky lajků za vaši společnou fotku, řekněte si, zda byste si ho dali taky. Přes všechno, co skutečně s partnerem prožíváte.

2. Páry, které na sociálních sítích hibernují, jsou šťastnější

Páry, které toho o sobě na Facebooku moc neprozrazují, jsou podle vědců šťastnějšíTraveljobs.com.au

Když má člověk hluboce důvěrný vztah, žije pro něj. Neznamená to, že by si nenašel čas na vkládání příspěvků, ovšem… proč by se rozptyloval statusy o lásce, když ji intenzivně prožívá ve skutečnosti?

3. Výčitky a osobní narážky ještě žádný Facebook nevyřešil

Páry, které toho o sobě na Facebooku moc neprozrazují, jsou podle vědců šťastnějšíAustraveller.com.au

Pevné páry si to uvědomují. Zveřejňování nejasných, obviňujících či intimních komentářů, které se hluboce dotýkají vašeho partnera, ničemu nepomůže. Hlavním viníkem je slovo. To proto, že si tentýž status může každý vyložit jinak.

Nepochopení komentáře tak může celou situaci jenom zhoršit. Mají-li podněty pro konflikt, ventilují je šťastné páry jen mezi čtyřma očima – vyjasní si je rychleji s minimem škod.

4. Úspěšný vztah mluví za sebe

Páry, které toho o sobě na Facebooku moc neprozrazují, jsou podle vědců šťastnějšíTheodysseyonline.com

Spokojení partneři neměří svůj vztah počtem lajků. Nepotřebují potvrzení od facebookových přátel, aby si byli jistí, že prožívají skutečnou lásku.

5. Zamilované hrdličky nepotřebují nic dokazovat

Páry, které toho o sobě na Facebooku moc neprozrazují, jsou podle vědců šťastnějšíThejigsawpuzzles.com

Nezáleží jim na okolí, záleží jim především jeden na druhém. Nepotřebují posvěcení v podobě stovek lajků a pochvalných komentářů. Jsou spolu, protože spolu chtějí být. Ne proto, že je to cool. Kdo je s člověkem pro jeho facebookový status (rozumějte tisícovku i více facebookových přátel), krátká budoucnost jeho vztahu je zpečetěna ještě dřív, než si s člověkem z těchto důvodů začne.

6. Facebookový detox působí blahodárně. Fandí i vědci

Odhlaste se na týden z Facebooku a budete o hodně šťastnější, říká studie. Podle ní souvisí přehnané používání sociálních sítí s depresí a chabým duševním zdravím. A to může nepěkně navrtat i vztah samotný.

Rada na závěr? Jednoduchá: nevzdávejte se účtu na sociálních sítích, nestaňte se ale jejich loutkou. Žijte offline, jak jen to jde, řiďte se vlastní intuicí, a nikoliv internetovými reakcemi. Užívejte si ty nejcennější chvíle s milovaným partnerem ve 3D světě, kde můžete lásku prožívat intenzivně.

Zdroj: Business Insider

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články