Špatné ráno, špatný vztah! 10 způsobů, jak správně vykročit do nového dne, když jste na to dva

Špatné ráno, špatný vztah! 10 způsobů, jak správně vykročit do nového dne, když jste na to dva
Zdroj: Pixabay.com

Možná to znáte. Pokud vás někdo nebo něco naštve hned po probuzení, nevrlost se vás chytne a nepustí dřív než večer. A žijete-li s partnerem, nese důsledky i on. Podle vztahových odborníků je ráno nejdůležitější fází dne a radikálně ovlivňuje kvalitu vztahu. Jak tedy do nového dne společně vkročit?

Jana Jánská
Jana Jánská 16. 11. 2020 10:09

1. Přitulte se

Konečně pádný důvod, proč si o čtvrt hodiny přivstat! Probuďte se s vědomím, že nikam nechvátáte. Přitulte se k sobě a nechte se vést momentální náladou – můžete si výskat ve vlasech nebo se škrábat na zádech. Cokoliv, co je oběma příjemné.

„Vyberte si rituál nebo několik z nich a měňte je,“ doporučuje Carlyle Jansen, autorka knihy Sex Yourself. Budete se mít na co těšit. A vstávání bude lehčí.

2. Líbejte se

„Polibte se, než si půjdete po svých,“ poradil serveru Bustle životní kouč Kali Rogers. „A to pokaždé.“

Je jedno, jestli to uděláte v šest ráno nebo v deset dopoledne. Nemusíte kvůli tomu měnit vaše spánkové návyky. Zařaďte po probuzení jeden ze sladkých láskyplných projevů a těšte se z krásného dne.

3. Vyměňujte si lichotky

Připomeňte si, proč se jeden vedle druhého probouzíte. „Je krásné, když dvojice začne svůj den vyjádřením lásky i toho, čeho si jeden na druhém váží,“ uvedla psycholožka Nicole Martinez, autorka osmi publikací.

4. Komunikujte

Neměňte horizontální polohu za vertikální, hned jak otevřete oči. Komunikujte s partnerem, ať už verbálně nebo fyzicky. „Útulné, krásné ráno, během kterého se partnera zeptáte, jak se vyspal, nebo ho obejmete, mu dodá jistotu, že je milován,“ vysvětlila Tiya Cunningham-Sumter, certifikovaná koučka v oblasti života a lásky a autorka publikace A Conversation Piece.

5. Říkejte dvě magická slůvka

Miluju tě. Dvě slova, prostý čin a ohromný dopad na váš vztah. Tento jednoduchý úkon oživí vaše vnitřní pouto, a začnete den s úsměvem, tvrdí psycholožka Bobbi Wegner.

6. Dejte si kávu

A ještě lépe – přineste ji partnerovi do postele. Navážete spojení a naladíte den na pozitivní notu. „Tato malá laskavost nakopne den pozitivním způsobem, a i když jste od sebe, myšlenka, že jste propojení, i když jen přes šálek kávy, přetrvá,“ vysvětlila expertka na vztahy April Masini.

7. Zůstaňte pozitivně naladění

Nálada je jako klíště – vpije se a jen tak se nepustí. Snadno se přenáší z člověka na člověka. Být v pohodě sama se sebou je proto nesmírně důležité pro harmonický vztah. A radostný den.

I když tedy včerejšek stál za prd, neznamená to, že dnešek musí být stejný. Ba naopak – může být jedním z těch nejlepších! Projevte nadšení z právě načatého dne a mrkejte, jak se partnerova nálada rychle přizpůsobí.

8. Mějte sex

„Jednoduchou odpovědí na toto téma je sex, sex a ještě jednou sex!“ hlásá Noah Van Hochman, odborník na problematiku randění. Zní to trochu přemrštěně, ale jedno mu nelze upřít – ranní milování člověka nabije energií.

„Začnete svoje ráno rozprouděním endorfinů v těle i nadhledem,“ dodal. Tato rutina ovšem nyní nejvhodnější pro ty, kdo mají po sexu chuť vklouznout pod peřinu a rozjímat.

9. Povídejte si o vašich snech

Způsob, jak začíná svůj den Rob Alex, autor blogů Sexy Challenges  a Mission Date Night, nás ohromil. „Vstávám o dvě hodiny dříve než Janelle, moje úžasná a nádherná žena; ovšem ještě než opustím postel, chvíli se jí dotýkám a škrábu ji na zádech,“ prozradil tajemství jejich živého vztahu.

„Tyhle dopolední dotyky jsou pro nás důležité. Pro mě je to způsob, jak jí vyjádřit lásku beze slov a načerpat od ní energii předtím, než vyrazím do práce.“ Zdůrazňuje přitom, že nejdůležitější je po ránu interakce. Objímejte se, líbejte se, škrábejte se, povídejte si – třeba o vašich divokých snech!

10. Ventilujte očekávání

Čeká vás něco úžasného? Ventilujte to. A umožněte partnerovi totéž. „Sdílejte se svým partnerem, že se na něco se těšíte. Získáte tak přehled o jeho plánech a naladí vás to na pozitivní způsob myšlení,“ poradila na závěr Pella Weisman, koučka v oblasti randění a licencovaná terapeutka v oblasti rodiny a manželství.

Zdroj: Bustle

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články