Fit a krásnátestovánísoutěže

Jak udržet vztah zajímavý i po letech

Thumbnail # Jak udržet vztah zajímavý i po letech

Zdroj:Maxpixel.freegreatpicture.com

Nečekané výlety, romantické vzkazy, snídaně do postele. K těmto činům se na počátku romantického vztahu vážně nutit nemusíme. Na nového partnera se nezřídka díváme jako na Boha, pokud je označení „spřízněná duše“ krátké. S postupem času ale chemie vyhasíná. A spolu s ní i jiskra, co nás štípala k tomu, abychom nepřestaly partnera fascinovat. Vkradla se rutina i do vašeho vztahu? Tak ji vykažte. Pomocí těchto pěti způsobů.

Barbara Lorenzová 29. listopadu 2017

1. Ulovte nové zážitky

Během společných let jste spolu něco zažili. Máte „svůj“ oblíbený film, „svou“ restauraci i „svou“ lavičku v parku. Jsou to takové kotvy, víte, že se k nim vždycky můžete vrátit a nezklamou vás.

Nelpěte ale na nich, doporučuje párová terapeutka Sarah Schewitz. A zkuste něco nového. Něco, co naruší vaši obvyklou rutinu. Možná budete překvapeny vlastností či reakcí, kterou jste u partnera dosud nezpozorovali.

2. Zajímejte se o něj

To zní jako základní předpoklad vztahu, viďte? Ale kdy naposledy jste si společně popovídali o tom, co se honí myslí i životem toho druhého?

Popovídejte si o momentálních emocích, budoucích přáních a celkovém rozpoložení v posledních týdnech. Trvejte na tom, aby vám partner odhalil také oblasti, ve který mu to „drhne“. Možná vás překvapí příliv niterních informací, o kterých jste neměli ani tušení.

Maxpixel.freegreatpicture.com

3. Mějte sex. Zn.: Vědomě

Žádné překvapení se nekoná – sex mezi dlouholetými partnery často ovládne rutina. Zhasnete, líbáte se, mezitím se svléknete a skončíte v pozici, na kterou jste zvyklí. V podstatě byste dokázali popsat scénář každého milování. Nemění se.

Ale vzpomeňte si, když jste ho naposledy slyšely slastní vzdychat? Kdy pohár jeho nedočkavosti přetékal co minutu a panenky se mu protáčely blahem?

Překvapte partnera neočekávaným drážděním, sveďte ho na netradičním místě (nejen) v domě a možná i zapojte dalšího hráče do hry (teď nemyslíme z masa a kostí, ale sexuální hračku nebo třeba kostku ledu). Motivujte se představou, jak se vám partner plně odevzdává

4. Vyjděte si na rande

Ano, znamená to překročit práh domu a těšit se z přítomnosti partnera. Opět tu hraje roli vědomí – nechte proto mobily doma a vyhněte se místům, kde běží televize. Ideálně také zamítněte místa, kde se o vaši pozornost stará někdo nebo něco jiného, jako jsou divadla, kina a podobně. Zvolte intimnější prostředí. Místo, kde budete jen vy, on a jeho slova a emoce. Naslouchejte si.

5. Překvapujte

„Dokonce i sladký – nebo neslušný – překvapivý vzkaz může stačit k tomu, aby se rozhořel plamen nadšení. Květiny, šperky, čokoláda a romantické vzkazy věnované jen tak vždycky udrží vztah zajímavý a vašeho partnera ve hře,“ řekla terapeutka Schewitz.

I tato malá gesta prozradí, že neberete partnera jako samozřejmost. Jako někoho, koho snadno můžete nahradit.

Najít spřízněnou duši je pořád zázrak. Připomínejte to sobě i svému partnerovi.

Zdroj: Askmen

Podobné články

Zavří­t reklamu