Fit a krásnátestovánísoutěže

Jak zvládnout výchovu dítěte, když jste na něj sama. Nebojte se požádat o pomoc

Zdroj:

+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Být matkou samoživitelkou je jedna z nejtěžších věcí na světě. Musíte totiž převzít obě role a být dítěti laskavou mámou i přísným tátou. Každý má ale své limity, a když už máte pocit, že to nezvládáte, nemusíte se stydět požádat o pomoc.

Barbara Lorenzová 12. března 2018

Říká se, že muži z rozvedených rodin jsou více mamánci. Není divu. Kluci zkrátka potřebují mužský vzor, který jim vy, jakožto matka, dáte jen stěží, ale nezoufejte. Charakter z něho může vyrůst, i když žije jen s jedním rodičem. Důležitá je především výchova.

Postarat se o dítě ve dvou lidech už je tak těžké, pokud to máte na bedrech sama, musíte se otáčet o to víc. Nezapomeňte si stanovit pravidla, aby vám potomek neskákal po hlavě, jen kvůli tomu, že na něj nemáte tolik času, kolik byste chtěla.

Thumbnail # Trápí vás nespavost? Zahoďte léky a zkuste to s přírodou
Mohlo by Vás zajímat:

Trápí vás nespavost? Zahoďte léky a zkuste to s přírodou

V případě že tedy máte syna, je dobré mu vštěpovat už od mala, jak se má chovat k ženám a těm zase, jak by se o muže měli starat. Informací, které musíte sdělit a povinností, které musíte zastat je skutečně dvakrát tolik, než kdyby člověk žil ve vztahu.

Nikdy to ale nevzdávejte. Jen tak vychováte z dítěte slušného člověka. V případě, že máte pocit, že je toho na vás moc a nezvládáte, požádejte o pomoc s hlídáním třeba svojí matku nebo profesionální chůvu. Nějaký volný čas přece musíte mít i pro sebe.

 

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu