Jak zvládnout výchovu dítěte, když jste na něj sama. Nebojte se požádat o pomoc

Být matkou samoživitelkou je jedna z nejtěžších věcí na světě.Musíte totiž převzít obě role a být dítěti laskavou mámou i přísným tátou.Postarat se o dítě ve dvou lidech už je tak těžké, pokud to máte na bedrech sama, musíte se otáčet o to víc.Vždy je lepší být v páru...+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Být matkou samoživitelkou je jedna z nejtěžších věcí na světě. Musíte totiž převzít obě role a být dítěti laskavou mámou i přísným tátou. Každý má ale své limity, a když už máte pocit, že to nezvládáte, nemusíte se stydět požádat o pomoc.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 12. března 2018

Říká se, že muži z rozvedených rodin jsou více mamánci. Není divu. Kluci zkrátka potřebují mužský vzor, který jim vy, jakožto matka, dáte jen stěží, ale nezoufejte. Charakter z něho může vyrůst, i když žije jen s jedním rodičem. Důležitá je především výchova.

Postarat se o dítě ve dvou lidech už je tak těžké, pokud to máte na bedrech sama, musíte se otáčet o to víc. Nezapomeňte si stanovit pravidla, aby vám potomek neskákal po hlavě, jen kvůli tomu, že na něj nemáte tolik času, kolik byste chtěla.

Zkuste neusínat na břiše, protože tím, že spíte se zkrabatělým obličejem na polštáři se vrásky prohlubují.
Mohlo by Vás zajímat:

Trápí vás nespavost? Zahoďte léky a zkuste to s přírodou

V případě že tedy máte syna, je dobré mu vštěpovat už od mala, jak se má chovat k ženám a těm zase, jak by se o muže měli starat. Informací, které musíte sdělit a povinností, které musíte zastat je skutečně dvakrát tolik, než kdyby člověk žil ve vztahu.

Nikdy to ale nevzdávejte. Jen tak vychováte z dítěte slušného člověka. V případě, že máte pocit, že je toho na vás moc a nezvládáte, požádejte o pomoc s hlídáním třeba svojí matku nebo profesionální chůvu. Nějaký volný čas přece musíte mít i pro sebe.

 

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články