Kde hledat svou spřízněnou duši? Psycholog odhalil, na jakém místě jsou šance největší

30. května 2016
Chobirdokan.com
Chobirdokan.com

Konkrétní místo neuvedeme. Protože nemůžeme. Profesor Adam Galinsky z Kolumbijské univerzity vysvětlil, proč svou spřízněnou duši nalezneme v práci.

„Amorova křídla byla stvořena k létání, ale ne na dlouhé vzdálenosti,“ říká slavný citát. Ten se zalíbil i Galinskému. Skvěle totiž ilustruje pro mnohé nepochopitelný fakt – to jest, že se většina lidí páruje na pracovišti.

Vysvětlení je přitom docela prosté. „Dvěma nejlepšími ukazateli toho, že se dva lidi do sebe zamilují, je podobnost a blízkost,“ nastínil Galinsky ve videu. Podobností se kromě té charakterové míní třeba i stejná volba zaměstnání.

Blízkost je druhá nezaměnitelná složka zárodku vztahu. Podle psychologa jsou právě důvěrnosti stavebním kamenem přitažlivosti.

„No a je poměrně přirozené, že lidi, se kterými trávíme nejvíce času, začínáme poznávat a rozumět jim, což může vyústit v románek,“ uzavřel téma profesor.

Adam Galinsky vyučuje na Kolumbijské univezitě a publikoval více než 150 vědeckých článků na poli managementu a sociální psychologie. Nově také vydal knihu s názvem Friend & Foe se spoluautorkou Maurice Schweitzer. Titul se zabývá rovnovahou konfliktů i tím, jak dosáhnout spolupráce téměř při jakékoliv interakci.

Svého kolegu ale doporučujeme nejprve řádně proklepnout:

Zdroj: Tech Insider