6 kouzelných momentů života, které vám potvrdí, že jste našli spřízněnou duši

6 kouzelných momentů života, které vám potvrdí, že jste našli spřízněnou duši
Zdroj: Pixabay

Vztah založený na souznění, pochopení a vzájemné kompatibilitě - to je sen každého z nás. Co se ale skutečně stane, když konečně potkáte svoji spřízněnou duši?

Jana Jánská
Jana Jánská 28. 04. 2021 15:35

Když konečně potkáme svoji spřízněnou duši, začneme se podle Amy Johnson, spisovatelky a poradkyně v oblasti mezilidských vztahů, chovat jinak. Zde je šest věcí, se kterými se svěřila lifestylovému webu Lifehack.com.

1. Uvidíte svět ve třpytivém světle

Nalezení spřízněné duše vám podle Amy Johnson vžene novou krev do žil. Nabudete pocitu, že teprve teď začíná smysluplný život. To nakopne i váš způsob přemýšlení – najednou začnete řešit, jak by věci mohly jít, ne proč nejdou. Každé ráno vstanete s lehkostí a zvědavostí, co nový den přinese. Začnete ostatní více tolerovat a odpouštět jim.

2. Budete se stále usmívat. I o samotě

Narazit (mnohdy po letech) na ztracenou polovinu duše znamená enormní příliv blaženosti. Budete se cítit živější a šťastnější, věčný úsměv na tváři se stane vaší poznávací značkou. Koutky nesvěsíte ani o samotě, postačí jediná vzpomínka na moment s drahou polovičkou.

3. Problémy ztratí na váze

Láskyplný cit je tak silný, že odolá všem problémům. Vždy si totiž vzpomenete, jaké štěstí vás čeká doma. K potížím se začnete stavět čelem a rychle je vyřešíte. Spřízněná duše vám bude oporou. S důležitými rozhodnutími vám pomůže – a tým vždy najdete lepší řešení než ti, kteří jsou sami.

4. Začnete dělat věci, které jste předtím nedělali

Nepřestane vás fascinovat jediný detail života vašeho protějšku. Spřízněné duše upřímně obdivují životy svých poloviček, a tak jejich principy začnou aplikovat i v životech svých. Začnou sledovat hokej či cvičit jógu. Ne že by po tom celoživotně toužili. Jen mají chuť zkusit něco nového. A hlavně – touží posilovat vzácné pouto, které se mezi nimi utvořilo.

5. Pročistí se vztahy s blízkými

Splynutí duší je zázrak. Pokud se dvě setkají, proběhne mezi nimi třeskutá chemická reakce. A už nikdy nebudou chtít nic než život napěchovaný štěstím a bezpodmínečnou láskou.

Pročistí se také vztahy s příbuznými a známými. Jejich zkušenost jim ukázala, že se lze k lidem chovat s úctou, respektem, porozuměním a láskou. Totéž začnou vyžadovat i od svých nejbližších. A zkusí je to naučit. Těm může chvilku trvat, než si na jiné chování nebo přístup zvyknou. Na konci ale bude vděk a radost z pozitivní změny.

6. S nadšením se obětujete

Vaření pro partnera nebo jeho vyzvedávání z práce pro vás bude čirá radost. Vyřídíte s ním pochůzky, vyžehlíte mu košili, to vše s vidinou té rozzářené tváře, co by vám snesla modré z nebe. Ačkoliv se okolí mohou zdát tyto úkony nepříjemné, vy se do nich pustíte s chutí jako projev vděčnosti, že můžete žít po boku tak dokonalého partnera.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články