7 ženských kvalit, které podle vědců magneticky přitahují muže

7 ženských kvalit, které podle vědců magneticky přitahují muže
Zdroj: Freepik

Dlouhé vlasy, štíhlá postava, plné rty i hrudník – podle tohoto mustru se měří přitažlivost ženy. Prý. Nakolik to mají lifestylové časopisy a weby podložené studiemi, těžko říct. Zatímco o pravdivosti tohoto tvrzení lze jen spekulovat, o těchto sedmi znacích atraktivní ženy ne. Vypozorovali je totiž vědci.

Jana Jánská
Jana Jánská27. 06. 2022 11:56

Seskládali jsme řadu vědeckých studií o přitažlivosti žen a tady je výsledek. Podle vědců muže vábí mnohem více níže uvedené charakteristiky žen než pouhé fyzické atributy krásy. Posuďte sami.

1. Ovulace přitahuje

Muže více přitahují ženy, které ovulují. Důkazem je pokus, během něhož muži čichali k dámským tričkům.

Zdroj: Psychological Science

2. S humorem zabodujete

Směje-li se žena mužovým vtipům, narůstá její přitažlivost v očích dotyčného. Polechtání ega si muži musí zasloužit. Tak to má být!

Zdroj: Evolution and Human Behavior

3. Preferovaná upřímnost

Upřímnost může být v určitých situacích pro muže těžko skousnutelná. Ale spíše pro přelétavé jedince. Ti, kteří preferují dlouhodobé vztahy, naopak upřímnost oceňují.

Zdroje: Journal of Research in PersonalityJournal of Psychology & Human Sexuality

4. Kouzlo červené barvy

Červená rozzuří býky a rozvášní muže. Přidejte tuto barvu do svého šatníku a v následujících dnech si zaznamenávejte pohledy okolí. Statistika by vás měla potěšit. Co je zajímavé, že to funguje i naopak. Muži v červeném jsou podle vědců víc přitažliví než ti v černém.

Zdroj: Journal of Personality and Social Psychology

5. Metoda zrcadlení

"Opičit se" nemusí mít vždycky nelichotivé zabarvení. Zvlášť ve vztahu mezi mužem a ženou. Mužům se prý líbí, když ženy jemně napodobují jejich gesta. Dotkl se svých vlasů? Chvilku počkejte a udělejte totéž. Získáte si ho na svou stranu.

Zdroje: Philosophical Transactions of the Royal Society BCognition

6. Efekt roztleskávaček

Ženské skupinky si v minulosti vysloužily mnoho nelichotivých přezdívek. Všechny ty "drbací kroužky", "slepičince" či "krafárny" pochází z mužských úst. Ve skutečnosti muže ale příslušnice opačného pohlaví přitahují víc, právě když znásobí svou ženskou sílu v partě. Odborníci pro to mají dokonce termín - efekt roztleskávaček. Takže kdy dáme dámskou jízdu, singles?

Zdroje: Research in Organizational BehaviorPersonality and Social Psychology Bulletin

7. Tři magické vlastnosti žen

Otevřenost, laskavost, asertivita – pokud žena disponuje těmito vlastnostmi, svou přitažlivou sílu ztrojnásobí. Bez ohledu na tělesné proporce, tvrdí vědci.

Zdroj: The Journal of Social Psychology

Vše o lásce a vztazích včetně skutečných příběhů ze života čtěte zde ➔

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články