4 způsoby, jak si přivolat supersílu

Stravujte se vědomě – jen tehdy, když si o to tělo řekne.
Zdroj: Lmt-lss.com

V rámci kampaně „Superpower your Life“ („Nabij svůj život supersilou“) sezvali zástupci společnosti Bioglan Superfoods čtyři ambasadorky-expertky v oblastech zdravého stravování, sportu a meditace, aby prozradily své tipy na život plný energie. Tady jsou!

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 12. 03. 2018 18:59

1) Vsaďte na syrovost

Pokud jste poznali člověka, který se stravuje výhradně tepelně neupravovanými potravinami, musela vás odzbrojit jeho vitalita. Ano, vyznavači raw stravy patří k nejzdravějším na světě. Vždy ale poslouchejte své tělo. Není nutné přejít na raw stravu kompletně, pokud vám nějaká potravina nevyhovuje, ať už chuťově, nebo zdravotně. „Jen přidejte trochu raw,“ radí Daisy Payne, spoluzakladatelka raw superfood cukrářství The Hardihood.

2) Vyčistěte střeva

Střevům se přezdívá druhý mozek. Nachází se v něm přes sto milionů neuronů a ty se podílí na tom, jak se cítíme. „Dát do pořádku střeva má zásadní význam pro řešení zdravotních problémů, jako je hubnutí nebo potravinová intolerance,“ tvrdí nutriční terapeutka Eve Kalinik.

Střevní procesy upravíte probiotiky, které navrátí střevní mikroflóru do rovnováhy. Nebo podpůrnými potravinami. Perfektně účinkuje například vývar z kosti podporující hojení střev, tradiční fermentované nápoje a jídla jako kimchi (korejské národní jídlo), kefír a zelí z kapusty. Tyto potraviny obsahují mnoho bakterií, které hbitá střeva milují.

3) Sportujte. Ale ne sami

Tou nejlepší (a mnohdy jedinou) motivací k tomu zvednout zadek a řádně prokysličit plíce je sportování ve skupině. Aktivita ostatních sportovců vás udrží v rytmu a podáte lepší výkon. I proto, že vám bude blbé zvolnit.

Najděte si známého, který už dlouho touží po tom pravidelně sportovat, choďte s přáteli na dlouhé procházky nebo se přidejte k týmu kolegů v práci, radí Hollie Grant, odbornice na pilates. „Mnoho společností spojuje sporty s jejich byznysem a viděla jsem své klienty, že jim to hodně dalo. Připojte se ke sportovním týmům – třeba nohejbalovému – a seznamte se s lidmi kolem vás.“

Nevyhovuje vám ani jedno, protože vás dostatečně zaměstnává váš štěkající mazlíček? Prohoďte pár slov se známou nebo známým, kteří jsou na to stejně, a vydejte se na dlouhé procházky. Vyhněte se nejbližšímu parku a naopak zamiřte (pěšky) do toho vzdálenějšího. Tento způsob udržování kondice vás nebude tolik bolet.

4) Mějte znovu chuť na jídlo

Stravujte se vědomě – jen tehdy, když si o to tělo řekne. Naučte se jej poslouchat. Tento způsob jedení pomůže zlepšit vaše zažívání, náladu i tělesné proporce.

„Ať už děláte cokoliv, pokud jste pozorní, dozvíte se, co se děje uvnitř vás,“ míní Emma Mills, meditační expertka. „Dělejte to bez unáhlené kritiky a dostanete jasnou odpověď.“

Zajímáte se o superpotraviny? Vyzkoušeli jste už chia semínka překypující enegií?

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články