5 rychlých způsobů, jak proměnit obyčejné triko v módní záležitost

2. března 2018
Fringeandfrange.com / Trashtocouture.com
Fringeandfrange.com / Trashtocouture.com

Odložte si! Léto se řítí a s ním i astronomické teploty, a tak je pravý čas provzdušnit svou garderobu. Anebo vrátit do hry to, co bylo odsouzeno k vyhazovu. Proměňte triko v moderní kousek během několika střihů a stehů!

1. Prostřižená košile

Lovemaegan.com

Budete potřebovat:

Oversized propínací košili + nůžky + nit + jehla

Postup:

Rozstřihněte košili na lopatkách těsně pod švem sedla košile. Přehněte spodní okraj otvoru dvakrát a zajistěte překlad spínacími špendlíky (můžete přehnutý okraj i sežehlit, pokud máte trpělivost). Zapošijte ho. Pokud se vám zdá otvor příliš velký, můžete ho po stranách trochu zašít.

2. Motýlí záda

Trashtocouture.com

Budete potřebovat:

Pružné tílko + jehlu + nit + nůžky

Postup:

Jednoduše rozstřihněte tílko na dvě poloviny (tak, aby přední a zadní strana tílka byly odděleny). Uchopte spodní rohy zadní části tílka a přetočte ji dvakrát tak, aby se lícem dotýkala lícové strany přední části. Obě části pak už jen sešijte.

3. Otevřená záda             

Youtube.com/LaurDIY

Budete potřebovat:

Volnější tílko klasického střihu + zlatý drátek + nůžky

Postup:

Položte tílko na zem tak, abyste koukaly na jeho zadní stranu. Od ramenou veďte křídou směrem do středu tílka dva oblouky, ale nechte mezi nimi pár centimetrů místa, a od středu je veďte zase do stran. S bočními švy tílka by se namalované oblouky měly setkat zhruba dlaň nad spodním okrajem tílka (ale záleží na tom, jak odhalená záda chcete mít). Křídou namalovaný obrazec by měl připomínat symbol rozptylky.

Půlměsíce vystřihněte. Rukama výstřih trochu natáhněte a prsty projíždějte po ustřižených okrajích, až se tročku zakulatí. Vezměte si zlatý drátek a omotejte ho v nejužším místě zad. Voilá!

4. Zavazování za krkem

Starsforstreetlights.com

Budete potřebovat:

Triko + nůžky + křídu

Postup:

Namalujte na triko linie dle obrázku. Odstřihněte rukávy a vepředu vystřihněte hluboké V. Triko otočte a nakreslete na něj linie dle obrázku. Vystřihněte prostřední obdélník spolu s lemem u krku, takže by měl navazovat na V. Vnější obdélníky nastřihněte dole a po stranách. Měli byste dostat dva dlouhé pruhy látky vedoucí zepředu, které poslouží k zavazování. Oba pruhy stočte, překřižte a zavažte triko za krkem.

5. Okna do duše             

Fringeandfrange.com

Budete potřebovat:

Bavlněné triko + nůžky + pravítko + čtvrtku + tužku + křídu

Postup:

Odstřihněte rukávy. Na čtvrtku si nakreslete trojúhelník s menšími trojúhelníky uvnitř. Velký trojúhelník obkreslete na záda a pomocí pravítka a křídy překreslete i jeho vnitřní vzor. Teď už jen stačí trojúhelníčky vystříhat dle obrázku. Při vystřihování trojúhelníčků začněte zprostředka každého, abyste je vystřihly co nejpřesněji. Trojúhelníky můžete i zapošít nití, abyste měly jistotu, že se neutrhnou.

Zužitkujte fantasticky i nenošené kalhoty:

Zdroj: Bright Side

Zavří­t reklamu