Koupete se s dětmi ve vaně? Podle psychologů prý nejste dostatečně milující rodič

31. července 2018
Pixabay
Pixabay

Pokud se koupete se svými ratolestmi ve vaně, pak možná máte problém. Skupina psychologů totiž usoudila, že to není úplně v pořádku.

Dánský bavič Torben Chris na svůj Facebook umístil fotografie, na kterých se koupe se svou dcerou. Oba jsou nazí a mnoho lidí na to reaguje hodně špatně. Nahý otec a nahá dcera? Prý to ukazuje na pedofilní sklony, zuří polovina diskutujících.

Druhá půlka Dánů zachovala chladnou hlavu a nevidí nic divného na tom, když se táta koupe s dcerou. Češi na fotku reagovali úplně s klidem. Prý je to také normální, že rodiče koupou své děti.

Co k tématu říká psycholog? U malých dětí je to prý v pohodě. Ale čím jsou větší, tím je to nebezpečnější.

„Tolerovatelné je to u dětí maximálně do šesti let, koupat se s desetiletým dítětem už je nepřijatelné. Velký problém je to u dětí, které se blíží pubertě,“ uvedl psycholog Jeroným Klimeš.

Pokud ve vás vyvolává koupání s vlastními dětmi příjemné pocity, tak jste zakuklený zvrhlík a zaděláváte si na pořádný malér.

„Jakmile rodič sám u sebe pocítí, že to v něm vyvolává nějaké erotické vzrušení, třeba erekci, tak by s tím měl okamžitě přestat. Ti, u kterých to vyvolává jakékoli erotické vzrušení, se od toho musí držet daleko jako alkoholik od flašky,“ doplnil uznávaný psycholog Klimeš.