Ředitel České televize Jan Souček ukázal svého nejoblíbenějšího kolegu z práce

ředitel České televize Jan Souček
Zdroj: Herminapress
Generální ředitel České televize se svým psem ČendouPes Čenda je tak prvním psem České televize.Jan Souček, generální ředitel České televize, se svým psím parťákem Čendou. Denně s ním chodí do práce.Generální ředitel České televize, Jan Souček, s prvním psem České televize, Čendou.+ 14 fotek+ 15 fotek

Generální ředitel České televize Jan Souček (49) představil letní schéma programu České televize, ve kterém nechybí Letní olympijské hry 2024 v Paříži, ani cestování po Francii. V exkluzivním rozhovoru pro magazín Lifee.cz Souček prozradil, jak vypadají jeho soukromé cesty Francií, které části země má nejlépe zmapované, nebo kam nejraději vyráží se svým psím parťákem Čendou. Věděli jste, že Čenda - první pes České televize - doprovází svého pána i do práce? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 06. 06. 2024 05:00

Generální ředitel České televize Jan Souček (49) představil letní schéma, které je výstižně pojmenované Bonjour léto a hlasem jeho kampaně je herečka Chantal Poullain. „Nabídne něco úplně jiného, než na co byli diváci doposud zvyklí. Věřím, že si každý vybere z naší bohaté nabídky něco, co ho zaujme. Vrcholem budou samozřejmě olympijské hry v Paříži, ale Francie se prolne celým programem,“ vysvětloval Souček na tiskové konferenci. Diváky letos potěší tři premiérové seriály, Komisařka Florence, Bardotová a Angličanka, ale chybět nebudou ani české seriály jako Svět pod hlavou, Neviditelní, Most! nebo filmové pohádky.

Jan Souček je ranní ptáče i na cestách

Generální ředitel České televize Jan Souček navštívil hlavní město Francie hned několikrát. "Pro mě je to město, u kterého miluji zejména atmosféru. Jsou to francouzské kavárny," zasnil se během našeho rozhovoru. Vybaví se mu především romantické procházky. "Miluji velká města, když v nich není příliš mnoho lidí. Jsem ranní ptáče, takže Paříž je jedno z velkoměst, které jsem měl díky tomuto svému biologickému nastavení možnost poznat v brzkých ranních hodinách," prozradil na sebe vytížený ředitel televize. "Užívám si to, že městem procházím sám. Croissant, káva, přičemž mnohé kavárny dokonce ještě nemají otevřeno. Chodím ulicemi a vnímám město bez toho, že by do vás vrážely desetitisíce turistů v proudech, které se hrnou chodníky."

Bretaň i hacienda na Azurovém pobřeží

Mimo Paříž má Jan Souček procestovaný i zbytek Francie. "Mám dvě části Francie, které jsem díky přátelům měl možnost poznat docela dopodrobna. Je to Bretaň, kde máme rodinné přátele ve městě Rennes. S tatínkem a s mou sestrou jsme jedno léto procestovali Bretaň křížem krážem," pochlubil se nám generální ředitel České televize. Bretaňská kamenná městečka ho zaujala neopakovatelnou atmosférou francouzského venkova, a také zdejší gastronomií.

"Další moji přátelé mají haciendu dole na Azurovém pobřeží, takže mám procestovanou i tuto část Francie. Tam je to zase jiné léto než nahoře v Bretani," vypráví Souček s nelíčeným zaujetím. "V souvislosti s Azurovým pobřežím mě mnohem víc než samotné moře a pobřeží baví právě ta malá městečka na úpatí přímořských Alp."

Pes Čenda si oblíbil tiny house v jižních Čechách

Nás pochopitelně zajímalo, zda se Součkem cestuje do zahraničí také jeho věrný psí parťák Čenda, kterého s sebou bere denně do práce, ale také na tiskové konference. "Ve Francii se mnou Čenda ještě určitě nebyl, ale už jsem ho s sebou na dovolenou párkrát vzal. Naposledy to bylo loni v létě, hned poté, co jsem byl zvolen generálním ředitelem," naznačuje Jan Souček, jak si čistí hlavu od pracovních povinností. "Jel jsem spolu s Čendou na dovolenou tady u nás v Česku, ale zato daleko od civilizace. Byl to tiny house na samotě v jižních Čechách. Strávili jsme tam spolu deset dní a myslím, že jsme si to oba naplno užili."

Na fotografie generálního ředitele Jana Součka s jeho partnerem a také s psím parťákem Čendou se můžete podívat v naší fotogalerii.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články