Mazlíčci slavných: Slováčková má Jindru podle postavy z Pelíšků, Stašová zachránila sourozence Béďu a Fanču

Mazlíčci slavných: Anička Slováčková má Jindru podle postavy z Pelíšků, Simona Stašová zachránila Béďu a Fanču
Zdroj: Tomáš Martínek/Extra/Herminapress/koláž Lifee
Herečka a zpěvačka Anna Slováčková vyvedla do společnosti svoji psí fenku Jindřišku.Fenka Aničky Slováčkové, Jindřiška, má jméno podle postavy z populárního filmu Pelíšky.Anička Slováčková se na dopoledni plném pejsků bavila také s herečkou Michaelou Kuklovou.Anička Slováčková díky růžovému svetříku celá zářila.+ 23 fotek+ 24 fotek

České celebrity si zamilovaly pejsky a rády je s sebou vodí také na společenské akce, jak zjistil magazín Lifee.cz. Herečka a zpěvačka Anička Slováčková (28) má doma černou psí fenku Jindřišku, která dostala jméno podle postavy z legendárního snímku Pelíšky, herečka Simona Stašová (69) zase adoptovala z mělnického útulku sourozence ze stejného vrhu, Béďu a Fanču, kteří si vůbec nejsou podobní. Jaké pejsky mají další známé osobnosti?   

Veronika Nováková
Veronika Nováková 23. 05. 2024 08:00

„Je to taková pouliční směska,“ sdělila herečka Simona Stašová (69) magazínu Blesk. „Překvapivě jsou to sourozenci, i když tak vůbec nevypadají. Měli by být z jednoho vrhu. Jmenují se Béďa a Fanča. Jsem moc ráda, že je mám, já bych si život bez zvířátek nedokázala představit,“ tvrdí herečka, která své psí parťáky nedávno představila novinářům během tiskové konference.

Jak vypadají oddaní pejsci herce Václava Vydry (68) nebo komika Petra Čtvrtníčka (60)? Na fotografie jejich mazlíčků se můžete podívat v naší fotogalerii.

Doporučené video: Anička Slováčková o své fence Jindřišce

Anička Slováčková má Jindřišku z Pelíšků

Herečka a zpěvačka Anička Slováčková (28) má černou fenku, kterou pojmenovala Jindřiška, ale říká jí také Jindra. Je z dočasné péče, takzvané dočasky. "Vyběhla na nás na inzerátu, našla jsem server – profily jako Štěně v nouzi nebo Zachraň štěně, Štěně do rodiny. Viděla jsem tam fotku malého černého a ustaraného stvořeníčka, byla asi třetinová. Měla na sobě růžovou mašli, která byla větší než to štěně. Věděla jsem, že tohle je naše Jindřiška," vzpomíná populární herečka a zpěvačka na moment, kdy se do psí slečny zamilovala. O pejska pečuje společně se svým přítelem.

"Měli jsme tohle jméno dlouhodobě vybrané. Věděli jsme, že chceme holčičku Jindřišku. Nápad vznikl kolem Vánoc, kdy jsme koukali na Pelíšky – jméno se nám moc líbí a Jindřiška je v Pelíškách moc hezká něžná, ale zároveň je dost velká rebelka. Pasuje to na našeho pejsánka," pochvaluje si Anička Slováčková, která své fence dokonce zřídila její vlastní instagramový účet. Anička také dbá na kvalitní výživu, proto je ambasadorkou Krmiva Pučálka, které její Jindřišce dodává ty správné živiny.

Michaela Kuklová chová bílého afghánského chrta

Herečka Michaela Kuklová (56) má noblesního afghánského chrta, fenku Justy, které je už jedenáct let. Pořídit právě chrta pro ni byla jasná volba. "Prvního pejska koupil můj táta, když mi bylo asi pět let. Mezi námi vznikla obrovská láska, protože jsou to osobnosti, jsou jiné a jsou zvláštní. Neobtěžují vás, nestrkají vám hlavu do klína, nevyžadují moc pohybu, protože se vyběhají sami, pokud je vypustíte na louce," jmenuje v našem rozhovoru herečka benefity tohoto krásného plemene.

Jediné, co je podle Kuklové náročnější, je péče o dlouhou bílou srst. "Na srst je tohle plemeno extrémně náročné, jinak toho moc nepotřebuje. Údržba srsti, to je nepříjemné," přiznává Kuklová. "Ke krmení používám jen granule, protože je celý život alergička, takže neustále ztrácí srst. Vyhovují jí jehněčí granule, na kterých ji držím a do toho jí dávám jehněčí konzervy. K tomu si občas dá vývar, kterým to hezky zalije," radí herečka, která má zkušenost také s nekvalitní potravou pro psy. "Měsíc jsem ji měla na jiné stravě a měla úplně holé nohy – až na prsa. Skoro jsem ji po tom měsíci nepoznala."

Petra Špindlerová má pejsky Šántí a Kari

Herečka Petra Špindlerová (51) přišla na psí dopoledne českých celebrit v doprovodu svých dvou "gaučových" pejsků. Jak jí to s nimi sluší, na to se můžete podívat v naší fotogalerii. "Bílý pejsek je Shihz-tzu, jmenuje se Šántí, a černý je Boloňský psík a jmenuje se Kari. V sanskrtu znamená šántí klid a mír – je hodný, klidný, rozvážný. Černý je zase prudké indické kari. Jsou vlastně jing a jang," popisuje zrzavá herečka, kterou známe například ze seriálu Rodinná pouta, v našem rozhovoru. "Mé děti chtěly pejsky a já jsem chtěla, abych si pejsky užily od štěňátek. Jako dítě jsem to také zažila, měli jsme vlčáka od štěňátka a podle mě je fajn to dětem dopřát," dodává Špindlerová.

Veronika Petruchová chová italského chrtíka Woodyho

Moderátorka televize Nova Veronika Petruchová (29) doma chová italského chrtíka Woodyho, kterému jsou čtyři roky a v kolektivu ostatních pejsků je trochu bázlivý. "Když mám práce hodně a nakupí se mi, tak většinou využívám přátele, kteří mi ho pohlídají. V případě delších profesních závazků ho dávám k rodičům na Moravu. Pokaždé se mi vrátí o kilo těžší. Naši mi s ním hodně pomáhají a mají ho rádi, má tam velký výběh a je spokojený. Řekla bych, že je to taková střídavá péče," pochvaluje si Veronika, která je díky práci pro televizi poměrně vytíženou mladou ženou. Bez psího parťáka si ale život neumí představit.

"Chtěla jsem mít psa od štěněte, ale teď mám nový podcast Smečka, kde se věnuji víc a víc tématům o psech. Zjišťuji, že vzít si psa z útulku je mnohem lepší krok. Dnes už bych neměnila, ale do budoucna zvažuji, že bych si pořídila pejska, který potřebuje najít nový domov," svěřila se nám Veronika Petruchová v rozhovoru. Dala šanci krmení masem a zeleninou, nebo sází na populární zeleninu a maso? "Woodymu dávám granulky, protože si myslím, že obsahují všechno co potřebuje. Když je u našich, vyvařují mu masíčka, takže přibírá na váze. Když nám něco spadne ze stolu, tak to rychle sebere, ale dbám na to, aby nejedl nic, co by jíst neměl. Pejsek si na tom sice pochutná, ale potom mu to způsobí velké zažívací problémy. Je to stejné jako u nás, páníčků," míní populární moderátorka, kterou lidé srovnávají s kolegyní Lucií Borhyovou.

Na aktuální fotografie známých osobností s jejich psími mazlíčky se můžete podívat v naší velké fotogalerii.

Související články

Další články