Richard Kuklinski: Chladnokrevný vrah, který zabíjel kvůli penězům a videokazetám

Richard Kuklinski
Zdroj: se souhlasem Profimedia

Richardu Kuklinskému se říkalo Ledový muž, a to byla velmi vystižná přezdívka. Tento chladnokrevný vrah byl usvědčen ze čtyř z pěti vražd. Sám ale tvrdil, že má na svědomí až 200 životů. Nikdy se ale nanašly důkazy, že by tomu tak skutečně bylo.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 27. 11. 2023 11:00

Richard Kuklinski měl dvě tváře. Když měl dobrou náladu, byl tvrdě pracujícím mužem, milujícím manželem a otcem. Když měl vztek, bála se ho celá rodina.

Jaký otec, takový syn

Richard se narodil 11. dubna 1935 v New Jersey polskému přistěhovalci Stanleymu Kuklinskému a Američance s irskými kořeny Anně Cecilii McNally, a to jako druhé ze čtyř dětí. Tvrdil, že ho otec i matka bili. Navíc byl jeho bratr Joseph odsouzen za znásilnění a vraždu dvanáctileté Pamely Dial.

Ten jednoho dne v roce 1970 Pamelu vylákal na střechu pětipatrového domu s tím, že ji přiměl uvěřit, že jí právě zachránil psa (ve skutečnosti ho ukradl). Po znásilnění shodil Pamelu i se psem dolů. Pes však přežil a zalarmoval lidi v okolí. Když byl Richard dotázán na to, co si o činu bratra myslí, řekl stroze, že jaký otec, takový syn. A měl pravdu. Zdědil po něm sklony k agresivitě, jen s tím rozdílem, že by je nikdy sexuálně nezneužil. Byl také velmi žárlivý. Svou ženu Barbaru bodl do zad jen kvůli tomu, že se chtěla vídat i s ostatními lidmi.

Zrození sériového vraha

Richard měl poprvé vraždit ve třinácti letech, kdy ubil k smrti svého tyrana Charleyho Lanea, vůdce malého gangu teenagerů. Prý ho bil tak dlouho kusem dřeva, dokud nepřestal dýchat. Jeho tělo se nikdy nenašlo. To mu ale nestačilo. Zbylých osm členů zmlátil kovovou tyčí. Tehdy poznal, že je lepší dávat, než přijímat. Lidé však nebyli jeho jedinou cílovou skupinou. Zlost si vybíjel i na kočkách a psech. Když založil rodinu, jeho motivace k vraždám se změnila. Předtím to bylo ze msty, nyní kvůli penězům.

Vraždy jako byznys

V šedesátých letech pracoval Richard ve filmové laboratoři, kde si přivydělával nelegálními kopiemi Disneyho filmů a šířením pornografie. O dvacet let později chtěl začít podnikat s videokazetami. Kvůli tomu se sešel s mužem jménem George Malliband. Vystřelil na něho celkem pětkrát, obral ho o 27 000 dolarů a tělo hodil do sudu. O rok později zabil kvůli videokazetám dalšího muže.

K nelegálnímu kopírování si později přibral krádeže a drogy. Dokonce pracoval pro několik zločineckých rodin jako nájemný vrah. A tak to pokračovalo až do roku 1988, kdy ho konečně dostihla spravedlnost. Přiznal se ale pouze k několika vraždám. Ale i ty mu vynesly doživotí.

Mediální hvězda Kuklinski

Kuklinski se ve vězení rozhodně médiím nevyhýbal. O jeho osobě tak vzniklo několik knih a jeden kriminální film. Richard se všude chlubil, že zabil okolo 200 lidí, agent, který ho pomáhal zatknout, ale tvrdil, že je to naprostý nesmysl. On sám to viděl na 15 obětí. Ledový muž zemřel na zástavu srdce 5. března 2006. Bylo mu 70 let.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Robert Kuklinski
Historydefined.net: Richard Kuklinski –⁠ Cold Blooded Killer Known as the Iceman

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články