Masový vrah Larry Hall zabil 40 mladých žen a dívek, přesto nebyl usvědčen a odsouzen. Kde je pravda, se dodnes neví

Masový vrah Larry Hall zabil 40 mladých žen a dívek, přesto nebyl usvědčen a odsouzen. Kde je pravda, se dodnes neví
Zdroj: Unsplash

V roce 1994 Larry Hall policii přiznal, že zabil desítky žen a dívek na Středozápadě Ameriky. Pak své přiznání ale odvolal. Přesto byl odsouzen na doživotí za únos patnáctileté dívky. Nikdy však nebyl obviněn z její vraždy – ani z vražd dalších potencionálních obětí. Jak je to možné?

Kamil Šivák
Kamil Šivák20. 11. 2023 11:00

Larry Dewayne Hall a jeho dvojče Gary se narodili 11. prosince 1962 ve Wabash v Indianě. Oba chlapci byli monochoriální, což znamená, že sdíleli jednu placentu. Bohužel pro Larryho, jeho bratr Gary dostal v těhotenství většinu živin a kyslíku. Po narození tak byl okamžitě převezen na novorozeneckou jednotku intenzivní péče.

Zaostalé dvojče

Kvůli problémům ve vývoji byl Larry velmi opožděný. Také trpěl na noční pomočování. Spolužáci si tak z něho dělali neustále srandu. Gary se snažil svému bratrovi pomáhat, jak jen to bylo možné, ale později pro CNN přiznal, že se mu Larry za to odvděčil tak, že se ho pokusil několikrát zabít.

Poprvé se do křížku se zákonem dostal spolu se svým bratrem, a to v patnácti, když rozbíjeli výlohy v obchodě. Zajímavé bylo, že zatloukali jako protřelí zločinci. Policisté se pořádně zapotili, než z nich vytáhli přiznání.

Vraždy Larryho Halla

Po střední škole začal Larry cestovat po Středozápadě, kde se oddával své oblíbené činnosti – rekonstrukcím bitev z občanské války. Jenomže, kde se Larry Hall objevil, tam začaly mizet dívky a mladé ženy. Jeho první obětí byla zřejmě devatenáctiletá Naomi Kidder z Wyomingu, která se ztratila v roce 1982. Policie se o něho začala ale zajímat až v souvislosti s patnáctiletou Jessikou Roach z Georgetownu v Illinois. Ztratila se v září 1993. O dva měsíce později našli její tělo v kukuřičném poli v Indianě.

Svědci v tu dobu viděli, jak po poli projíždí podezřelá dodávka. Díky SPZ se pak dostali k Hallovi. Navíc šest měsíců před zmizením Jessiky se v Indianě slehla zem po Tricii Lynn Reitler. Oba případy si byly velmi podobné. Její ostatky ale nikdy nenašli.

Šokující přiznání

Hall se policistům během výslechu přiznal poměrně rychle. Stále dokola ale tvrdil, že si již nepamatuje, komu ublížil. Všechny dívky měly vypadat stejně. Ukazovat mu tak jejich fotky bylo zbytečné. Další den však svou výpověď odvolal. Prý hovořil jen o svých snech. Poté následovalo další kolečko přiznání a odvolání.

Pak ale vyšetřovatele napadla spásná myšlenka. Nechali si do věznice Springfield v Missouri, kde Halla drželi, převést muže jménem Jimmy Keene. Ten si měl odpykat desetiletý trest za drogy. Nabídli mu, že když se s Hallem skamarádí a získá si jeho důvěru, aby se mu vyzpovídal, bude volný.

V jednu chvíli načapal Larryho, jak na mapu pokládá ručně vyřezané sokoly, které si mohl vyrobit v rámci vězeňské dílny. Jimmymu pak řekl, že sošky "hlídají mrtvé". Keene tak nabyl přesvědčení, že mu právě ukázal, kde jsou těla jeho obětí. Okamžitě tak zanechal pro FBI zprávu a pak Larryho konfrontoval s tím, že spadla klec. Pak se nechal poslat na samotku.

Jeho zpráva se k FBI ale nikdy nedostala. Hall zatím mapu a sošky zlikvidoval. Jeho další zločiny tak zůstaly nepotrestány a nikdo neví, kolik dívek a mladých žen doopravdy zavraždil. Zůstaly jen dohady a pravda, kterou si asi vezme do hrobu.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Larry Hall (suspected serial killer)
Allthatsinteresting.com: The Disturbing Story Of Larry Hall, The Civil War Buff Who May Have Killed 40 Women

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články