Štěpán (35): Ex mi pomohla získat do péče dceru. Když mě pak pozvala na kávu, netušil jsem, co má za lubem

Rodinné příběhy: Ex mi pomohla získat do péče dceru. Když mě pak pozvala na kávu, netušil jsem, co má za lubem
Zdroj: Freepik

Štěpán obětoval vztah s přítelkyní, aby se mohl stát otcem své dcery, o jejíž existenci léta nevěděl. Když mu jeho ex přispěchala na pomoc během soudu o péči, netušil, kam až její dobročinnost zajde.

Gabriela Budějcká
Gabriela Budějcká 21. 02. 2024 07:00

Náš vztah s Katkou byl složitý a rozešli jsme se po několika letech, když jsem zjistil, že mám dítě, o kterém jsem roky nevěděl. Jednoho dne se u mě v práci zjevila sociální pracovnice. Sdělila mi, že mám dceru, jejíž matka je těžce nemocná, a tak se musím o dítě postarat.

Josefína mě znovu chtěla vyšachovat z dceřina života

S Josefínou jsem se krátce zapletl před několika lety a pak jsem na sebe zapomněli. Nebo aspoň jsem si to myslel. Josefína zanedlouho zjistila, že je těhotná, ale rozhodla se mi to neříct a o dítě se postarat sama. Dokud neonemocněla.

S dcerou Pepi jsme si rychle přirostli k srdci a vytvořili si vztah. Pomohl jsem jí se srovnat s matčinou nemocí, ale když se Josefína uzdravila, rozhodla se, že by to stačilo a zakazovala mi s Pepi styk. Moje utajovaná dcera sice zničila můj vztah s Kateřinou, ale když jsem šel k soudu, rozhodla se mi expřítelkyně pomoct.

Expřítelkyně mi pomohla získat dceru do střídavé péče

Katka byla právnička, takže mi doporučila správné advokáty, konzultovala se mnou postup, sedávala se mnou hodiny nad papíry a u telefonu, abychom zjistili, co se dalo a abych Pepi dostal do péče. Dokonce mi i půjčila větší částku peněz, když se celá kauza vlekla, protože Josefína se odmítala vzdát a tvrdila, že nejsem pro Pepi dobrý otec.

Po několika šílených měsících jsme uspěli. Dostal jsem Pepi do střídavé péče. Nakonec v můj prospěch mluvil fakt, že Josefína přede mnou Pepi celý život tajila a že jsem se o ni postaral v době její nemoci. A Josefínin zdravotní stav tomu také napomohl. Potřebovala zdravotní dohled a čas na rekonvalescenci.

Když jsme se tu novinu dozvěděli, Katka mi volala, že to musíme oslavit. „Tak gratuluju, taťko. To musíme oslavit. Nechceš zajít na večeři? Nebo na drink?” Nic jsem v tom neviděl, tak jsem souhlasil. Nakonec jsme měli důvod k oslavě.

Bývalka mě svedla s postranním úmyslem

Katka se mnou celý večer flirtovala, byla namalovaná, krásně oblečená. Doslova mě opila a svedla. Tu noc jsme strávili u mě doma. Když jsem se ráno probudil, uvědomil jsem si svou chybu, ale doufal jsem, že jsme oba dospělí a rozejdeme se jako přátelé. Když se ale Katka probrala, chovala se, jako bychom se dali znovu dohromady.

Snažil jsem se jí to vysvětlit, ale od té doby mě stíhá telefonáty a zprávami, zjevuje se u Pepiny školy, když ji mám vyzvedávat, a nosí jí dárky. Chovám se k ní vděčně a zdvořile, ale nechci se znovu hrnout do vztahu, který jsme už skončili. Na druhé straně bez její pomoci bych Pepi nikdy do péče nezískal.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články