Fit a krásnáTestováníSoutěže

Perly jsou znovu v kurzu: Ve velkém je nosí nejen celebrity a bát se jich nemusejí ani muži

Perly jsou znovu v kurzu: Ve velkém je nosí nejen celebrity a bát se jich nemusejí ani muži
Zdroj: Freepik/Pixabay/koláž Lifee.cz
+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jsou elegantní, nestárnou, a letos jsou navíc neskutečně trendy! Řeč je o perlách. Ať už sáhnete po umělých, sladkovodních nebo mořských zasazených ve zlatě či stříbru, nemůžete udělat chybu.

Tereza Švandová 11. května 2021

Perlové šperky se dostaly do centra zájmu letos v únoru, kdy se na inauguraci nového amerického prezidenta Joea Bidena (78) představila v nepřehlédnutelném perlovém náhrdelníku viceprezidentka Kamala Harris (56). Úspěšná právnička tyto šperky s oblibou nosí už 35 let a dalo by se říci, že jde o její ikonický módní doplněk.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kamala Harris (@kamalaharris)

Perly sluší i mužům!

Perlám nicméně (nejen) letos fandí také herečka Jennifer Lopez (51) či Bidenova manželka Jill (69). A pozadu dokonce nezůstávají ani muži! Perly vynesl na pařížské přehlídce módního domu Chanel zpěvák Pharrell Williams (48) a na posledním Met Gala, jakýchsi Oscarech módy, se odvážnou náušnicí pochlubil hudebník Harry Styles (27).

Je libo sladkovodní, nebo mořské?

Perly se dělí na dva druhy – mořské a sladkovodní, přičemž ty sladkovodní (říční) jsou cenově dostupnější. Oba druhy se rodí v lasturách perlorodky a mohou mít různé barvy. Klasikou je bílá, ale seženete i krémové, růžové či fialkové. Zatímco říční perlorodka vyprodukuje najednou až 20 perel, mořská pouhé dvě. Proto jsou také mořské perly dražší.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články