11 největších trapasů a karambolů v historii olympijských her

Někteří sportovci vědí, jaký to je pocit dopadnout „na placáka“ před zraky miliónů lidí.
Zdroj: Nydailynews.com

Je jedno, jestli máte na kontě několik zlatých medailí nebo „jen“ páté místo. Olympijské hry jsou pro všechny sportovce vždycky startovní čárou. To kvůli enormnímu tlaku a pulsující atmosféře. A tak se tu a tam stane, že skokan do vody dopadne jako placka. Tohle je 11 největších trapasů a pádů olympijských her, včetně aktuálních v Riu.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 18. 08. 2016 10:43

1. Britský běžec Derek Redmond se postaral o jeden z nejdojemnějších momentů olympiády v Barceloně v roce 1992. Uprostřed sprintu si natáhl podkolenní šlachu. Přesto však doběhl dokonce. To díky svému otci, který vyběhl na trať, aby mu pomohl proběhnout cílovou čárou.

via GIPHY

2. Na olympijských hrách začínají sportovci vždy nanečisto, nehledě na jejich dosavadní výkony. Hustá atmosféra i tlak dokázaly rozhodit i všestrannou olympijskou šampionku z pekingských her v roce 2008, americko-ruskou gymnastku Nastiu Liukin. Ta jako placka dopadla na podložku během her v Londýně. A zadusila i tu nejmenší naději na zopakování úspěchu.

via GIPHY

3. Takový start si francouzský gymnasta Samir Ait Said na olympiádě v Riu nepřál. Dopadl tak nešikovně, že se mu levé lýtko houpalo do všech stran.

Rebecca Blackwell / Businessinsider.com

4. Když skončí symbol míru v plamenech, není horšího zahájení olympijských her. Pořadatelé největšího sportovního mítinku v Soulu v roce 1988 vypustili holubice jako symbol míru. Ty se ale nečekaně usadily na pochodni, ze které po několika okamžicích vyšlehly plameny. Od té doby je nikdo při ceremoniálu nepoužil.

via GIPHY

5. „Vážné znesvěcení ducha tejkwonda a olympijských her“ – tak zněl důvod celoživotního zákazu tohoto sportu pro Kubánce Angela Valodia Matose. Neudržel nervy a kopl do tváře švédského rozhodčího Chakira Chelbata během utkání prosti Kazachovi Armanu Chilmanovovi na olympiádě v Pekingu. Pořadatelé zakázali činnost i jeho trenérovi.

Issei Kato / Businessinsider.com

6. Jak chutnají trpké hrozny popularity, zjistil německý skokan do vody Stephan Feck po londýnských hrách. Do vody dopadl jako plaňka. Obsadil 29. místo. Tedy to úplně na konci.

via GIPHY

7. Kubánský skokan o tyči Lazaro Borges je smolař. Alespoň dle nehody na olympiádě v Londýně v roce 2012. Svou tyč zlomil nadvakrát, což tohoto stříbrného medailistu ze světových šampionátů rozhodilo tak, že nepostoupil ani do finále.

via GIPHY

8. Au. Pohled na Maďara Janose Baranyaie klesajícího k zemi zabolí, ale rozhodně ne tak, jak to zabolelo jeho. Při zvedání 148kilového závaží v Pekingu si vykloubil rameno.

via GIPHY

9. Tento záběr je jen pro silné žaludky. Americký skokan Greg Louganis si nehezky narazil hlavu o skokanský můstek, když z výšky dopadal do vody. Jeho zranění si vyžádalo pár stehů. Silný olympijský duch ho ale neopustil – pokračoval dál na cestě k olympijskému zlatu.

via GIPHY

10. Pustit se během otáčení kolem gymnastické tyče není nic záviděníhodného. Maďarská gymnastka Adrienne Nyeste sice zprvu vypadala v bezvědomí, po chvíli se ale zvedla bez známek poranění.

via GIPHY

11. Člověk by řekl, že se tohle v druhém desetiletí třetího tisíciletí prostě stát nemůže. Ale stalo se. Severokorejští fotbalisté poté, že se na obrazovce vedle jejich podobizen objevila jihokorejská vlajka, na hodinu opustili hřiště. Incident se přihodil na olympiádě v Londýně v roce 2012.

Youtube.com / Businessinsider.com

Zdroj: Business Insider

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články