Fit a krásnáTestováníSoutěže

Sociální služby SOVY plánují vylepšit vybavení pro zdravotně postižené a seniory: 9. projekt, který můžete podpořit

Sociální služby SOVY plánují vylepšit vybavení pro zdravotně postižené a seniory: 9. projekt, který můžete podpořit
Zdroj: Pixabay.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

ČESKÝ KRUMLOV – Sociální služby SOVY poskytují pomoc seniorům a zdravotně postiženým. Cíl mají jediný, pomáhat. Chybí jim, ale zvedací zařízení. Takové vybavení by SOVY - centrum sociálních služeb, pořídilo pro své klienty, pokud by získalo peníze z programu společnosti Tesco "Vy rozhodujete, my pomáháme."

Barbara Lorenzová 8. července 2019

V loňském roce jsme otevřeli samostatný objekt Odlehčovací služby, která má pomáhat rodinám v odlehčení při jejich každodenní péči o nejbližšího příbuzného. Do programu Tesco Vy rozhodujete, my pomáháme jsme se přihlásili, abychom získali finanční příspěvek na moderní vybavení, které by naši klienti mohli využívat při rehabilitacích,“ uvedla Ivana Ambrusová ředitelka Sociálních služeb Sovy.

Pomůcky, které pomáhají ulehčit manipulaci s klienty, jsou totiž velmi nákladné. Sociální služby SOVY by byly vděčné za jakoukoliv pomoc. „Naším cílem je pořídit zvedací zařízení, které by bylo velkou pomocí při manipulaci s klientem, ale pomohlo by nám také při rehabilitacích klienta,“ dodala Ambrusová.

Sociální služby SOVY poskytují pečovatelské, odlehčovací a tísňové služby. Posláním centra je prostřednictvím sociálních služeb poskytnout lidem s různou formou postižení individuální podporu a umožňovat jejich seberealizaci. Cílem projektu je vytvořit přívětivé místo, kde se klienti budou cítit bezpečně. 

Projekt „Vy rozhodujete, my pomáháme“

Do půlky července, přesněji do 14. 7. můžete hlasovat pro projekt, který si sami vyberete. Funguje to tak, že za každý nákup dostanete na pokladně žeton. S ním zajdete k vystaveným hlasovacím místům, kde se dozvíte více o projektech, a hlavně můžete dát hlasu tomu, který se vám líbí nejvíc.

Je třeba připomenout, že vyhrává každý. Do pátého ročníku programu se během května přihlásilo přes 500 projektů, z nichž bylo vybráno 270 těch, které Tesco společně se zákazníky podpoří. Vítězové hlasování v každé z lokalit obdrží od Tesco finanční podporu 30 000 Kč na realizaci, projekty na druhém místě 16 000 Kč a na třetím 10 000 Kč.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články