Fit a krásnátestovánísoutěže

Chemie hrou. Kreativní matka proměnila tabulky prvků v bitevní pole legendární hry Lodě!

Zdroj:Brightside.me

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Škola hrou – toto sousloví dává v dnešní době smysl snad jen tehdy, mluvíme-li o učebnici Jana Ámose Komenského. Namísto toho představují vzdělávací zařízení pro studenty muka, kdy většinu času nedělají nic, než si zapisují poznámky a biflují se. Jedna matka ovšem vymyslela způsob, jak svou ratolest naučit látce bez kyselých výrazů.

Barbara Lorenzová 7. září 2016

Karyn Tripp je matkou čtyř dětí a celý život vyznávala lásku nejen svému muži, ale i chemii. S narozením potomků toužila po tom, aby alespoň jeden z nich propadl kouzlu prvků a sloučenin jako ona. 

Chemie však nepatří k nejoblíbenějším předmětům kvůli obtížnému zapojení fantazie. Karyn se ale nehodlala vzdát a rozvířila veškeré své kreativní síly. Povedlo se? Povedlo!

Tripp hodně rychle došlo, že ta nejkratší stezka vede přes hru. Nakoupila rovnou čtyři periodické tabulky prvky a vytvořila z nich bitevní pole. Ano, jednotlivá políčka s prvky využila coby hrací políčka, na kterých se svou osmiletou dcerou rozpoutala boj o Lodě!

Thumbnail # Hoši od Bobří řeky doporučují: 10 venkovních aktivit, do kterých se vaše ratolesti zamilují
Mohlo by Vás zajímat:

Hoši od Bobří řeky doporučují: 10 venkovních aktivit, do kterých se vaše ratolesti zamilují

Jistě si na tuto legendární hru vzpomínáte. Pro ty, co ji neznají, připomeneme pravidla: nejprve oba hráči rozmístí své lodě na ploše plné políček. Cílem je rozstřílet soupeřovy lodě uhádnutím jejich polohy. Vyhrává ten, který je rychleji najde – a potopí. 

Karyn tedy pořídila čtyři periodické tabulky prvků – jedna posloužila každé coby prostor pro soupeřovy tahy, druhá pro zapisování vlastních tahů. Sloupce a řádky nadepsala písmeny a číslicemi. A bitva mohla začít!

Jednotlivé prvky tak byly dceři neustále na očích a přirozeně se vštěpily do paměti. Tripp ovšem podotýká, že hra je vhodná pro děti, které periodickou tabulku prvků vůbec neznají.

Až tedy vaše ratolest bude ohrnovat nos nad biflováním, zkuste do ní učební látku nasázet mazaným způsobem… třeba hrou!

Zdroj: Bright Side

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu