Je tohle nový Einstein? Mladičká Sabrina Pasterski zkoumá nejsložitější fyzikální problémy

1. července 2016
Ozy.com
Ozy.com

Sabrině je sice teprve 22 let, ale už je absolventkou Massachusettského technologického institutu a kandidátkou na titul Ph.D. z Harvardu. A čím že se to zabývá? Astrofyzikou!

Sabrina se věnuje výzkumu gravitace a časoprostoru, přičemž se specializuje na takzvanou kvantovou gravitaci. Objevy z této oblasti by mohly dramaticky změnit naše chápání fungování vesmíru.

Pasterski ovšem exceluje i v jiných oborech. Na nedostatek nabídek ke spolupráci si tak opravdu nemůže stěžovat. Například Jeff Bezos – úspěšný letecký vývojář a zakladatel portálu Amazon.com a společnosti Blue Origin – je podle svých vlastních slov ochoten zadat jí nějaký úkol pokaždé, kdy o to projeví zájem.

Mimochodem, tato mimořádně talentovaná dívka nepoužívá žádné sociální sítě a dokonce ani nevlastní chytrý mobilní telefon. Pouze provozuje vlastní webovou stránku PhysicsGirl, na které si můžete mimo jiné přečíst dlouhý seznam jejích dosavadních úspěchů.

Pokud si však myslíte, že Sabrina je introvertní samotářka, kterou kromě vědy už vůbec nic jiného nezajímá, mýlíte se – má několik dobrých kamarádů a dá se s ní mluvit o mnoha různých věcech. Nikdy ale nezkoušela alkohol ani cigarety… a také ještě neměla žádného přítele.

„Raději bych zůstala ve střehu a doufejme, že jsem známá tím, co dělám, a nikoliv tím, co nedělám,“ prohlásila v rozhovoru pro magazín OZY.

Přečtěte si také:

Zdroj: OZY