Magda Vášáryová slaví 71. narozeniny: Proč obdivované herečce nemůže spousta lidí přijít na jméno?

Z četných filmových rolí byly významné zejména snímky Radúz a Mahulena, Zbehovia a pútnici, Princ Bajaja, Rusalka, Postřižiny.
Zdroj: Profimedia
Magda Vášáryová je slovenská herečka a diplomatka.Je sestrou herečky Emílie Vášáryové a manželkou herce Milana Lasici.Už v patnácti letech byla obsazena do dětské role ve filmu Senzi mama (1963). Proslavila se titulní postavou Markéty Lazarové ve filmu Františka Vláčila a brzy se stala jednou z nejpopulárnějších hereček.+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Magda Vášáryová pochází ze slovenské Banské Štiavnice. Přestože vystudovala sociologii, v 70. letech se vrhla na dráhu herečky. Šla z jedné role do druhé. K naprosto nejznámějším patří Maryška z komedie Postřižiny, díky které si ji lidé zamilovali. Před časem však řekla nahlas něco, co se většině jejích fanoušků nelíbilo.

Petra Járková
Petra Járková 26. srpna 2019

Magda Vášáryová je slovenská herečka, diplomatka, státní úřednice a politička, sestra herečky Emílie Vášáryové a manželka herce Milana Lasici.

Nejslavnější role

Film režiséra Jiřího Menzela podle knihy Bohumila Hrabala vypráví o pivovaru a rodině jeho správce, kterého si zahrál Jiří Schmitzer (68), za první republiky. Vášáryová v něm ztvárnila jeho manželku Maryšku.

Anticharta

Dokud se Vášáryová věnovala herectví, měli ji lidé velmi rádi. Jenže herečka v roce 1977 podepsala antichartu a roku 1988 dostala titul zasloužilá umělkyně. Proto zaznívají názory, že je nepochopitelné, jak se po sametové revoluci mohla začít chovat jako největší demokratka pod sluncem.

Libuše Šafránková a Jaromír Hanzlík
Mohlo by Vás zajímat:

Jak utopit dr. Mráčka aneb konec vodníků v Čechách. Skvělá komedie plná pokrokových efektů. Máme pro vás pár zajímavostí z natáčení

Uprchlíci

Když k tomu připočteme její pozitivní přístup k uprchlíkům a Evropské unii, což jsou témata, na která jsou Češi v poslední době mírně řečeno alergičtí, už je jasné, proč je Magda u některých lidí v nemilosti. Své o tom napsali na sociálních sítích.

Postřižiny

To, že je dnes Vášáryová u veřejnosti neoblíbená, však nic nemění na tom, že jí to v Postřižinách nesmírně seklo. A přitom nebyla žádná rozverná dvacítka, ale bylo jí už 32 let.

NA FOTOGRAFIE KRÁSNÉ MAGDY VÁŠÁRYOVÉ SE PODÍVEJTE V GALERII:

Škola líčení: Jak nanášet make-up a korektor? Vizážistka Diana vás provede líčením krok za krokem

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články