Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

5 nejnebezpečnějších měst světa: Tam byste na dovolenou rozhodně jet nechtěli

5 nejnebezpečnějších měst světa: Tam byste na dovolenou rozhodně jet nechtěli
Zdroj: Pixabay
+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Celosvětová databáze Numbeo sleduje kriminalitu ve stovkách měst celé planety a její žebříčky jsou permanentně aktualizovány. Přinášíme tedy nejčerstvější seznam měst, která se drží na prvních pěti pozicích žebříčku nejnebezpečnějších míst světa.

Barbara Lorenzová 5. března 2019

Caracas, Venezuela (index kriminality 83,35 %)

Caracas je hlavní a zároveň největší město jihoamerického státu Venezuela. Caracas má všechny vymoženosti velkoměsta – výškové obytné domy pro střední vrstvy, luxusní vilové čtvrti, restaurace a hotely, divadla, muzea, noční bary a nákupní centra. Město se ale již dlouho potýká s mnoha problémy, jako jsou například chudoba, kriminalita a znečištění. Kvůli vysoké kriminalitě je mnoho obytných komplexů pro zámožnější vrstvy obehnáno vysokými ploty.

San Pedro Sula, Honduras (index kriminality 82,69 %)

San Pedro Sula je druhé největší honduraské město. Statistiky z roku 2014 hlásí v průměru 171 vražd na 100 000 obyvatel. Největším problémem jsou kriminální gangy, imigranti z jiných částí Hondurasu, černý trh se zbraněmi a pašování drog.

Pietermaritzburg, Jižní Afrika (index kriminality 82,57 %)

Pietermaritzburg je město v Jihoafrické republice. Má okolo 230 000 obyvatel (s předměstími až půl milionu) a je hlavním městem provincie KwaZulu-Natal. Nejvíce trestných činů se odehrává v místních slumech. Vraždy, loupeže a násilí jsou tu na denním pořádku. V Pietermaritzburgu je vážným problémem školní kriminalita. Policie provádí razie a zabavuje nelegálně držené zbraně studentům vysokých škol. Nicméně všechny turistické oblasti (restaurace, nákupní centra, obchody, atrakce) jsou pod ochranou a člověk se může cítit relativně bezpečně.

Pretoria, Jižní Afrika (index kriminality 80,44 %)

Pretoria je od roku 2005 součástí aglomerace Tshwane. Leží v provincii Gauteng v Jihoafrické republice. Rozhodně to není místo, kam byste chtěli vyrazit na dovolenou. Identifikovat turistu v davu kolemjdoucích není těžké, a protože jsou místní obyvatelé velmi chudí, turisté jsou pro ně jasným cílem. Nejčastějším zločinem v Pretorii jsou kapesní krádeže.

Fortaleza, Brazílie (index kriminality 80,37 %)

Fortaleza je město na severovýchodě Brazílie, hlavní město státu Ceará. V celé metropolitní oblasti žije v současnosti zhruba 3,4 milionu obyvatel a Fortaleza tak patří mezi sto největších měst na světě. Kvůli pouličním gangům je zde velmi nebezpečno. Vraždy, krádeže a únosy za výkupné nejsou nic neobvyklého.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články