Osmnáctiletá krejčová ručně šije róby, ze kterých padá brada. Na jedné stráví i stovky hodin

Řekli byste, že je tato dívka pozemského původu?
Zdroj: Doxiequeen1.wordpress.com
Angela Clayton začala šít před třemi lety ve svých patnácti jako samouk.Newyorčanku nejprve uhranuli cosplayeři, tedy členové subkultury pořádající kostýmové hry.Brzy ji to však přestalo stačit. Našla zalíbení v róbách, které se nosily v minulých stoletích.„Uvědomila jsem si, že mě o dost víc zajímá dělat věci, které se mi vizuálně líbí, než kostýmy oblíbených postav,“ řekla serveru BuzzFeed.+ 13 fotek+ 14 fotek

Přály jste si jako malé být princeznou, komiksovou postavičkou nebo císařovnou z období renesance? Nastal čas, abyste si svůj dětský sen splnili. Osmnáctiletá kostýmová designérka Angela Clayton z New Yorku se třetím rokem věnuje tvorbě garderob minulých století, cosplayových kostýmů i opulentních šatů s podtitulem „haute couture“. A jen těžko lze věřit, že je šije na koleni. Na svém webu zveřejňuje manuál, jak je vyrobit doma.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 27. června 2017

Talentovaná krejčová udělala první steh ve svých patnácti letech. Učila se metodou „pokus omyl“ a současně studovala tutoriály na internetu.

Své schopnosti začala nejprve testovat na cosplayových kostýmech. „Kombinovalo to moji lásku k tvoření, make-upu, fotografii a oblékání,“ uvádí na svých oficiálních webových stránkách. Brzy jí to však přestalo stačit.

„Uvědomila jsem si, že mě o dost víc zajímá dělat věci, které se mi vizuálně líbí, než kostýmy oblíbených postav,“ řekla serveru BuzzFeed. Začala pročesávat historii oblékání v minulých staletích. A zastavila se u středověku.

„Opravdu miluju anglickou módu 20. a 30. let 17. století a plesové róby 60. let 19. století. A vždycky se přistihnu, že se vracím k renesančnímu stylu, neboť je v něm hodně rozmanitosti,“ vysvětlila.

Láska k šití a módě je v případě Angely Clayton příliš slabé vyjádření. Na jedné garderobě stráví i stovky hodin. A je z toho nadšená.

Letošním Oscarům dominovaly splývavé róby opisující siluety těla. Na obrázku Cate Blanchett, Rooney Mara a Margot Robbie.
Mohlo by Vás zajímat:

Cate Blanchett jako leknín a „neviditelná“ Rooney Mara: 10 nejúchvatnějších rób na Oscarech 2016

„Miluju svobodu při vytváření originální designů a složitost a detailní práci, která přichází s historickými projekty,“ doplnila.

Pro případ, že by se na světě našel někdo stejně tak trpělivý, zručný a poblázněný módou, začala Clayton zveřejňovat na svém blogu Angela Clayton’s Costumery & Creation detailní postupy s návodnými fotografiemi, aby si stejný kostým mohl každý vyrobit sám. Kromě toho nedávno spustila i svůj kanál na YouTube s tutoriály a videi plnými užitečných informací.

Otevřete fotogalerii a zasněte se, jaké by to bylo obléknout třeba jedny z Popelčiných nadýchaných šatů…

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články