Osmnáctiletá krejčová ručně šije róby, ze kterých padá brada. Na jedné stráví i stovky hodin

Řekli byste, že je tato dívka pozemského původu?
Zdroj: Doxiequeen1.wordpress.com
Angela Clayton začala šít před třemi lety ve svých patnácti jako samouk.Newyorčanku nejprve uhranuli cosplayeři, tedy členové subkultury pořádající kostýmové hry.Brzy ji to však přestalo stačit. Našla zalíbení v róbách, které se nosily v minulých stoletích.„Uvědomila jsem si, že mě o dost víc zajímá dělat věci, které se mi vizuálně líbí, než kostýmy oblíbených postav,“ řekla serveru BuzzFeed.+ 12 fotek+ 13 fotek

Přály jste si jako malé být princeznou, komiksovou postavičkou nebo císařovnou z období renesance? Nastal čas, abyste si svůj dětský sen splnili. Osmnáctiletá kostýmová designérka Angela Clayton z New Yorku se třetím rokem věnuje tvorbě garderob minulých století, cosplayových kostýmů i opulentních šatů s podtitulem „haute couture“. A jen těžko lze věřit, že je šije na koleni. Na svém webu zveřejňuje manuál, jak je vyrobit doma.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 27. 06. 2017 14:41

Talentovaná krejčová udělala první steh ve svých patnácti letech. Učila se metodou „pokus omyl“ a současně studovala tutoriály na internetu.

Své schopnosti začala nejprve testovat na cosplayových kostýmech. „Kombinovalo to moji lásku k tvoření, make-upu, fotografii a oblékání,“ uvádí na svých oficiálních webových stránkách. Brzy jí to však přestalo stačit.

„Uvědomila jsem si, že mě o dost víc zajímá dělat věci, které se mi vizuálně líbí, než kostýmy oblíbených postav,“ řekla serveru BuzzFeed. Začala pročesávat historii oblékání v minulých staletích. A zastavila se u středověku.

„Opravdu miluju anglickou módu 20. a 30. let 17. století a plesové róby 60. let 19. století. A vždycky se přistihnu, že se vracím k renesančnímu stylu, neboť je v něm hodně rozmanitosti,“ vysvětlila.

Láska k šití a módě je v případě Angely Clayton příliš slabé vyjádření. Na jedné garderobě stráví i stovky hodin. A je z toho nadšená.

„Miluju svobodu při vytváření originální designů a složitost a detailní práci, která přichází s historickými projekty,“ doplnila.

Pro případ, že by se na světě našel někdo stejně tak trpělivý, zručný a poblázněný módou, začala Clayton zveřejňovat na svém blogu Angela Clayton’s Costumery & Creation detailní postupy s návodnými fotografiemi, aby si stejný kostým mohl každý vyrobit sám. Kromě toho nedávno spustila i svůj kanál na YouTube s tutoriály a videi plnými užitečných informací.

Otevřete fotogalerii a zasněte se, jaké by to bylo obléknout třeba jedny z Popelčiných nadýchaných šatů…

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články