Fit a krásnátestovánísoutěže

Poprava Milady Horákové: Při umírání trpěla jako zvíře! Nezlomila si vaz, ale pomalu se udusila

Thumbnail # Poprava Milady Horákové: Při umírání trpěla jako zvíře! Nezlomila si vaz, ale pomalu se udusila

Zdroj:Facebook.com

Statečná Milada Horáková zemřela v pankrácké věznici 27. června 1950. Její smrt byla podle historiků mimořádně krutá. Odsouzená dostala škrtidlo a katův pomocník poté tahal lanem za její nohy, až ji udusil.

Petra Járková 27. června 2019

Milada Horáková byla za války vězněna v německém lágru a po válce v komunistickém vězení. Nakonec byla nespravedlivě odsouzena a popravena za smyšlené zločiny.

Její chvíle před smrtí zmapoval historik Aleš Kýr, který se v jednom z rozhovorů rozpovídal o tom, jak moc bolestivý proces to byl.

„Šlo o mimořádně trýznivé sprovození ze světa. Když se podíváme na rozdíl mezi časem zahájení popravy a časem, kdy lékař konstatoval smrt, uplynulo deset, dvanáct i třináct minut. U Horákové trvala poprava dlouho. Téměř čtvrt hodiny. U popravy byl přítomen lékař, jenž po zahájení škrcení v určitých časových intervalech vystoupil na schůdky a fonendoskopem si poslechl srdíčko odsouzeného,“ uvedl Kýr.

Thumbnail # Film versus realita: Jak ve skutečnosti probíhalo zatčení Milady Horákové?
Mohlo by Vás zajímat:

Film versus realita: Jak ve skutečnosti probíhalo zatčení Milady Horákové?

„Na silném prkně byl hák, na který se pověsilo škrtidlo. Nešlo tedy o oprátku. Ve spodní části šibenice byla kladka, přes ni vedlo lano, jímž měl odsouzený spoutané nohy. Za lano tahal na druhém konci katův pomocník. Odsouzený se pomalu udusil,“ dodal.

U Horákové by se předpokládalo, že při oběšení se zlomí vaz a přijde rychlá smrt. U nespravedlivě odsouzené doktorky tomu ale tak nebylo.

JAK PROBÍHAL SOUDNÍ PROCES S MILADOU HORÁKOVOU SE MŮŽETE PODÍVAT V NAŠÍ GALERII:

Podobné články

Zavří­t reklamu