Poslední koncert Elvise Presleyho: Předstíral svou smrt a objevil se ve filmu Sám doma?

Legendární účes Elvise Presleyho byl přesně tento - vlna, kotlety a kytara.
Zdroj: G.cz
Elvis Aaron Presley se stal legendou díky hudbě, ale také díky svým legendárním účesům.Elvis Presley byl považován za trendsettera své doby, jeho účesy chtěli nosit muži po celém světě.Elvis Presley o své vlasy velmi pečoval, vždy byly dokonale upravené a napomádované.Jako mladý lamač dívčích srdcí nosil Elvis Presley vlasy krátce střižené, což mu slušelo nejvíc.+ 6 fotek+ 7 fotek

Přesně před dvaačtyřiceti lety se v tento den konal poslední koncert hudební legendy - zpěváka Elvise Presleyho. Dva měsíce poté ho našli mrtvého. Zpěvákův odchod na druhý břeh fanoušky zcela zdrtil a mnozí z nich nechtěli věřit, že je jejich miláček navždy pryč. Najdou se i tací, kteří stále tvrdí, že svou smrt pouze předstíral.

Petra Járková
Petra Járková26. 06. 2019 08:00

Když byl Elvis Presley 16. srpna 1977 nalezen mrtvý na toaletě svého domu, rozpoutalo se doslova šílenství. Média se předháněla v tom, kdo bude mít pikantnější zprávu či fotografii spojenou se zpěvákovým úmrtím. Za ním, podle oficiální zprávy, stál infarkt.

Presleyho našla jeho přítelkyně Ginger Alden ležícího v kaluži zvratků. Všechny snahy o jeho oživení byly marné – Elvis byl s největší pravděpodobností mrtev již několik hodin předtím, než byl nalezen. Lékař po více než tříhodinové pitvě uvedl jako příčinu smrti ischemickou arytmii, tedy nepravidelný tlukot srdce v důsledku infarktu.

Figurína, nebo Elvis?

Spekulace o tom, že Presley nezemřel, se začaly šířit jako lavina, kterou navíc podpořil snímek jeho těla. Ten pořídil jistý fotograf, který se vloupal do márnice a Elvise po smrti zvěčnil. Fanoušci si okamžitě všimli, že na obrázku nesedí několik věcí – muž na fotografii byl štíhlý, ačkoliv Elvis měl v posledních letech velkou nadváhu. Navíc neodpovídal ani tvar brady, a tak část veřejnosti přišla s tím, že šlo o nastrčenou figurínu.

Zpěvákovy obdivovatele navíc zarazil fakt, že pohřeb se konal již necelé dva dny po jeho smrti a umělcův manažer na něj dorazil rozesmátý a v havajské košili. V hlavách mnoha Elvisových příznivců tak začaly vznikat ty nejroztodivnější teorie.

Změna identity

Podle některých se Presley vydal na cestu do Argentiny. V den jeho smrti si totiž muž jménem John Burrows, který byl hvězdě podobný, zakoupil jednosměrnou letenku do Jižní Ameriky. Jméno Burrows navíc údajně používal Elvisův manažer, když při koncertních zájezdech rezervoval hotely.

Jiná teorie uvádí, že zpěváka přemístila sama FBI na neznámé místo a změnila mu i identitu. A to proto, že se Presley prý zapletl s mafií, která jej chtěla zlikvidovat.

Mnoho Elvisových příznivců věří, že jim hudební král nechal znamení na svém náhrobním kameni. Na tom stojí jméno Elvis Aaron Presley, přičemž jeho prostřední jméno bylo Aron s jedním A.

Asi nejneuvěřitelnějším důkazem toho, že je zpěvák naživu, má být film Sám doma, natočený v roce 1990. Tam jej jako člena komparzu měli fanoušci poznat ve scéně, kdy se Kevinova matka snaží získat letenku domů a údajný Elvis s vousy jí nahlíží přes rameno.

NA LEGENDÁRNÍ ÚČESY ELVISE PRESLEYHO SE MŮŽETE PODÍVAT V NAŠÍ GALERII:

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články