Neplodnost: Když je touha po miminku velká, ale nedaří se počít. Proč to nejde a co s tím dělat?

Touha po dítěti partnery většinou spojí
Zdroj: Pixabay
Před otěhotněním, před porodem a s vysněným dítětem.Když toužíte po dítěti a nedaří se, nekupujte předem žádné oblečení, mohli byste se zklamatPokud nemůžete otěhotnět, deprese jsou na denním pořádkuPokud spermie a vajíčko nesplynou, otěhotnění se nezdaří+ 1 fotka+ 2 fotky

Neplodnost není dnes jen problémem žen, ale i mužů. Odborníci uvádí, že neplodných je až 40 % populace. O neplodnosti se dá mluvit, pokud ani po ročním pravidelném nechráněném styku nedojde k otěhotnění. Potom je nezbytné vyhledat odborníka a zjistit příčinu.

Redaktor
Redaktor02. 10. 2018 14:22

Existuje spousta příčin neplodnosti. Velký vliv na neplodnost a problémy s otěhotněním mají genetické vklady, ale také životní styl, věk, nadváha, podváha, nedostatek pohybu, kouření, alkohol či drogy.

Věk

Ideální doba k otěhotnění je u žen mezi 23. a 33. rokem života. Čím vyšší je věk, tím více klesá plodnost. U mužů není věk až tak zásadní, ale je potřeba si uvědomit, že muži s přibývajícím věkem mají problémy s erekcí a ejakulací.

Kouření

Kouření snižuje kvalitu vajíček a má na svědomí snižování hladiny estrogenu. U žen, které kouří, se výrazně snižuje šance na otěhotnění a velmi často u nich dochází k potratům. U mužů také není kouření dobré, protože si tím poškozují spermie.

Muži a neplodnost

U mužů je plodnost závislá na kvalitě spermií. Nezdravý životní styl snižuje počet spermií či jejich pohyblivost. Také je neplodnost u mužů způsobena genetickými problémy, poruchou v ejakulaci či zánětlivým onemocněním.

Ženy a neplodnost

U žen je spousta příčin – věk, anovulace, poškození funkce vejcovodů, operace v malé pánvi, endometrióza a protilátky produkované tělem ženy.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články