Revoluční kondom nepropíchnete ani jehlou. Podpořil ho i HIV pozitivní Charlie Sheen

Tajemství odolnosti kondomu LELO Hex spočívá ve využití šestiúhelníků.
Zdroj: Techinsider.io / Cdn.vinereport.com

Švédská společnost LELO představila zbrusu nový kondom nazvaný Hex. A je neobyčejně pevný!

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová23. 06. 2016 12:56

LELO Hex je tak odolný, že ho nelze propíchnout ani jehlou. Jeho vývoj trval dlouhých 7 let, ale překvapivě nezahrnoval tvorbu jakýchkoliv nových materiálů.

„Úkolem bylo udělat něco radikálně odlišného za použití klasických materiálů schválených pro výrobu kondomů,“ vysvětlil zakladatel LELO Filip Sedec v rozhovoru pro online magazín Mashable. „Pustili jsme se do toho kvůli tomu, že lidé si chtějí užívat skvělý a bezpečný sex už dnes, nikoliv až za deset let.“

Proč se rozhodli vsadit právě na šestiúhelníky? Ukázalo se, že tento tvar má velkou odolnost vůči tlaku a navíc brání průsaku tekutin.

„To je důvod, proč se například hadí šupiny pohybují tak, jak se pohybují. Je to proto, že šestiúhelníky jsou silné, symetrické,“ konstatoval Sedec. 

„Jde o jeden z nejvhodnějších tvarů přírody pro cokoliv, co potřebujete mít lehké a současně neuvěřitelně silné. To je důvod, proč struktura grafenu – toho nejtenčího a nejsilnějšího materiálu, jaký v současnosti známe – je… uhádli jste, šestiúhelníková.“

Do povrchu každého kondomu Hex tak bylo integrováno celkem 350 malých šestiúhelníků – a právě ty mu dodávají jeho vynikající vlastnosti. Mimochodem, tento produkt podpořil i americký herec Charlie Sheen.

„Oznámení skutečnosti, že jsem HIV pozitivní, dalo mému životu nový smysl, který spočívá v aktivním hovoření o sexuálním zdraví. Proto je pro mě projekt LELO Hex tak důležitý,“ uvedl Sheen a dodal:

„Všichni víme, že kondomy představují nejlepší obranu proti pohlavně přenosným nemocem, ale chce je používat stále méně a méně lidí. Doufám, že mé zkušenosti pomohou připomenout jejich význam.“

Antikoncepční revoluce vypukla už dříve v letošním roce:

Zdroj: Mashable

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články