Ochrana při milování: Kdy muž zapomene a kdy to pro ženu není důležité?

Co si tak zopakovat milování pod hvězdami?Jeden nedá dopustit na klasického misionáře, druhý touží po milování se sexuálními pomůckami? I tak máte šanci na záchranu, vzkazuje Zhana Vrangalova, profesorka na Newyorské univerzitě a zakladatelka iniciativy The Casual Sex Project.4. Milování, nebo stres? Buď jedno, nebo nic. Pokud jsme dlouhodobě ve stresu, chuť na sex klesá. Zahopsáte-li si však se svou drahou polovičkou častěji, bude to stres, který se dá na ústup.Milování zlepšuje zdravotní kondici a vědci přitakávají. Tohle jsou 4 tvrdá fakta, kterými zavřete ústa všem, kteří vám pravidelnou neřest vymlouvají.+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

V používání kondomu při sexu jsou dle expertů obecně důslednější ženy než muži. Nejnovější studie kanadských odborníků však odhalila, že vidí-li žena v muži vhodného kandidáta na dlouhodobého partnera, je k nechráněnému styku svolnější. U mužů naopak v případě zájmu o dlouhodobý vztah pravděpodobnost použití kondomu roste, neboť se chtějí prezentovat jako zodpovědní. Čím je ale žena atraktivnější, tím větší chuť k nechráněnému sexu s ní muži mají.

Petra Járková
Petra Járková 5. dubna 2019

V posledních letech se v Evropě i Severní Americe výrazně navýšil výskyt pohlavně přenosných chorob, zejména syfilis, kapavky a chlamydií. Jedním z důvodů je dle odborníků to, že lidé při sexu méně používají ochranu v podobě kondomu, navíc často nevědí, že se jeho užívání doporučuje i při orálním sexu. Podle odborníků jsou ohledně nechráněného sexu opatrnější ženy, u nichž je rovněž vyšší šance, že se sexem bez použití kondomu nebudou souhlasit. Většina mužů se totiž ještě stále – a dle výzkumů mylně – domnívá, že jim použití kondomu zhoršuje prožitek ze sexu.

Kondom jako ničitel dlouhodobého vztahu?

Ačkoliv jsou tedy ženy v tomto ohledu opatrnější a svědomitější, nedávná studie kanadských odborníků z University of Guelph ukázala, že ženy ze svých požadavků na chráněný sex často slevují, pokud v partnerovi vidí dobrý potenciál pro dlouhodobý vztah, případně k němu cítí bližší vztah. Ženy hledající v daném sexuálním partnerovi partnera dlouhodobého se mnohdy obávají, že si jej trváním na použití kondomu odcizí a připraví se o možnost stálého vztahu. Myslí si, že se tak partner může domnívat, že mu nedůvěřují, navíc se obávají, že tím budou v jeho očích vypadat promiskuitně nebo že zkazí romantickou atmosféru.

Abychom se rychle naladili na sexuální notu, doporučuje Marin zůstat soustředěná a přítomná, což v praxi znamená vložit veškerou pozornost do toho, co se právě děje – ať už doteků, líbání či dráždění. Díky tomu budete mít z každého milování intenzivní prožitek.
Mohlo by Vás zajímat:

Mužská ejakulace: Díky ní si ženy pohlavní styk více užívají a cítí se sexy

U mužů chuť po nechráněném sexu roste s atraktivitou partnerky

Co se mužů týče, platí pro ně dle zmíněného průzkumu překvapivě opak: u těch, kteří měli zájem o dlouhodobý vztah s danou sexuální partnerkou, byla šance, že kondom použijí vyšší než u těch, kteří o potenciální vztah nestáli. Pokud muž usiluje o dlouhodobý vztah, bude mít samozřejmě zájem prezentovat se jako starostlivý a zodpovědný partner, jemuž není lhostejné zdraví jeho sexuální partnerky i jej samotného. Jde-li ovšem o ženu vysoce atraktivní, bude zájem muže o použití kondomu menší. Vyplývá to z výsledků jiné studie zveřejněné v lékařském žurnálu BMJ Open, jež zkoumala, jak se ženská atraktivita pojí s pravděpodobností nechráněného sexu. Muži při ní měli ohodnotit přitažlivost ženské tváře na fotografii a zároveň zaznamenat, jak vysoká je jejich případná touha mít s danou ženou nechráněný sex. Vyhodnocení testu pak ukázalo, že čím atraktivnější žena byla, tím větší byla u mužů touha po sexu s ní bez použití kondomu.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články