Robert De Niro slaví narozeniny: Proč jeho příprava na role hraničí s posedlostí a jak mu říkají přátelé?

Robert DeNiro
Zdroj: Wikimedia Common/Angela George, CC BY-SA

Rodák z New Yorku a velký herecký talent, který nás v kinech i na televizních obrazovkách baví již přes padesát let. Jeho všestrannost, píli a um oceňují režiséři ve velkém, proto je De Niro velmi často obsazovaný.

Petra Járková
Petra Járková 17. 08. 2019 08:00

Robert De Niro, jemuž přátelé neřeknou jinak než Bobby, měl k herectví blízko už ve škole, kde vystupoval v několika představeních, kde mimo jiné ztvárnil i zbabělého Lva ve hře Čaroděj ze země Oz.

Přirozenost

V šestnácti letech odešel ze školy a víceméně se potloukal na ulici, ale rozhodl se začít chodit na hodiny herectví. Po několika letech se jeho portfolio zalíbilo castingové režisérce Marion Dougherty, která ocenila, že jeho fotky nejsou vyumělkované a čiší z nich opravdovost.

První role

Prvním režisérem, který De Nira obsadil, byl Brian De Palma. Osudovým momentem pro něj ale bylo setkání s Martinem Scorsesem. Zahrál si v jeho filmu Špinavé ulice a deník New York Times jej dokonce nazval novým Marlonem Brandem. A pak věci vzaly rychlý spád. Za roli Vita Corleoneho v Kmotrovi II získal Oscara, střihl si i roli frustrovaného vietnamského veterána ve filmu Taxikář či boxera ve filmu Zuřící býk.

Nejlegendárnější role

Diváky herec zaujal i v dalších snímcích, jako jsou Mafián, Mys hrůzy, Casino či Čas probuzení. Velmi náročný výstup pak předvedl ve válečném dramatu Lovec jelenů. Na svou roli ocelářského dělníka se tehdy připravoval tvrdou dělnickou prací.

Všestrannost

Ukázkou toho, jak všestranným hercem De Niro je, jsou i desítky komických a romantických postav, z nichž vyhrávají ty ve filmech Fotři jsou lotři, Frajeři ve Vegas, Terapie láskou, Bezva polda či Šťastný Nový rok.

Posedlost

O Robertovi je známé, že jeho přípravy na role hraničí s posedlostí. Je schopen donutit nic netušící kolemjdoucí, aby mu odříkávali jeho repliky, dopodrobna studovat cizí kulturu či přibrat i dvacet kilogramů. To vše z něj ale činí jednoho z nejlepších herců planety.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články