Kultura pod širým nebem: Česko čeká největší operní událost

Uvidíte věci, které jste ještě nikdy neviděli.
Zdroj: Oficiální zdroj
Iordanka DerilovaIordanka DerilovaNenechejte si ujít velkolepou show.Bude to stát za to.+ 4 fotky+ 5 fotek

Sugestivní a výpravné provedení s nádhernými kulisami, kostýmy nebo velký sbor, jenž spolu s orchestrem a sólisty čítá 120 účinkujících. To vše doplněno o působivé pyrotechnické efekty nebo LED stěny s projekcemi a detailními záběry sólistů. Tak bude vypadat velkolepé ztvárnění opery Giuseppe Verdiho Nabucco, jehož síla spočívá zejména v působivých masových scénách a sborových výstupech. Ve středu 29. srpna se představí českému publiku pod širým nebem na pražském Vypichu. Vstupenky jsou k dostání exkluzivně v síti TicketLIVE.

Veronika Hándlová
Veronika Hándlová 23. 08. 2018 15:56

Legendární operu v klasickém nastudování uvidí zdejší diváci v italském jazyce s českými titulky. Jedinečnost celého zážitku umocní i nádherné kulisy a kostýmy, které na sebe obléknou špičkoví operní umělci z Itálie, Ruska, Německa, Izraele, České republiky a Bulharska. Na dirigentský stupínek se postaví přední dirigent Miloš Formáček. To vše je předpokladem k tomu, že se akce může stát největší českou operní událostí roku,“ láká na koncert promotér Denis Maizner.

V opeře Nabucco Verdi zhudebnil biblický námět ze Starého zákona. Babyloňané pod vedením krále Nabuchodonozora (Nabucco) vtrhnou do Jeruzaléma, zničí Šalamounův chrám a židovský národ odvedou do zajetí. Bůh židů Jehova potrestá krále tím, že na něj sešle kletbu šílenství. Nabucco, který musel čelit i intrikám své domnělé dcery Abigail, poté konečně rozpozná svoji vinu, uzná sílu a velikost Boha Jehovy a vrátí Židům svobodu.

V době vzniku opery se dílo stalo vyjádřením touhy italského národa po nezávislosti. Jednou z nejznámějších písní celého díla je takzvaný Sbor Židů. Není to však jen skladba, ale téměř modlitba. Vlastně se dá říci, že celá opera Nabucco je jedna velká modlitba lidí, kteří jsou v nouzi, ale věří, že bude líp,“ uzavírá promotér.

Obsazení:

NABUCCO Richard Haan (CZ)

ISMAELE Paolo Lardizzone (IT)

ZACCARIA František Zahradníček (CZ)

ABIGAILLE Iordanka Derilova (BUL/DE)

FENENA Barbora Polášková (CZ)

IL GRAN SACERDOTE Serquei Nikitine (RUS/Izrael)

ABDALLO Tomáš Brázda (CZ)

ANNA Anna Klamo (CZ)

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články