Schovej kolena za iPhone 6 a ukaž, že máš hubené nohy. Číňanky přichází s dalším šíleným trendem

Tento podivný trend může mít vážné zdravotní dopady.
Zdroj: Mashable.com
Schovej kolena za iPhone 6 a ukaž, že máš hubené nohy. Číňanky přichází s dalším šíleným trendemSchovej kolena za iPhone 6 a ukaž, že máš hubené nohy. Číňanky přichází s dalším šíleným trendemSchovej kolena za iPhone 6 a ukaž, že máš hubené nohy. Číňanky přichází s dalším šíleným trendemSchovej kolena za iPhone 6 a ukaž, že máš hubené nohy. Číňanky přichází s dalším šíleným trendem+ 1 fotka

A jaký je váš smysl života? Touto ironickou otázkou lze shrnout reakce odpůrců nejnovějšího, značně bizarního beauty trendu v Číně.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 01. 04. 2016 17:48

Dva týdny poté, co se to na internetu začalo hemžit snímky Číňanek, na nichž se chlubí, že svůj pas schovají za vertikálně orientovaný papír A4, přichází iphonová výzva. A s ní jednoduchý způsob, jak zjistit, že jsou vaše nohy hubené.

Tedy aspoň podle čínských dívek a žen, co svá kolena schovávají za iPhone 6. Pokud nic po stranách nevyčuhuje, gratulujeme, máte výstavní nohy. Problém je, že to ani většina Číňanek nedokáže.

Nic je ale neodrazuje v tom se takovými fotografiemi chlubit na internetu. Zdá se tedy, že si tím spíše získávají příznivce na sociálních sítích.

Osvědčilo se jim to totiž před dvěma týdny, kdy vypukla výzva v zakrývání pasu papírem A4. Fotografie takto pózujících Číňanek se shromažďovaly pod hashtagy #A4waist a #A4waistchallenge. Některým se to skutečně povedlo. Což nahání hrůzu.

Papír A4 má totiž na šířku pouhých 21 cm. Drtivá většina žen má problém stáhnout svůj pas na uvedený rozměr i v korzetu. Tento trend je – i vzhledem k jeho masovosti na sociálních sítích – nebezpečným vodítkem pro redefinování krásy, což může mít dramatické zdravotní důsledky.

Ostatně tato móda už stihla slíznout pěknou kritiku. Například Moon L. Leighton napsal na Facebooku: „Ten, kdo tyhle kosmetické trendy odstartoval, si určitě zaslouží medaili, něco v duchu „nejdebilnější nápad roku“. Jiný autor podivnou módu okomentoval slovy: „Zdá se, že svět každým okamžikem ztrácí smysl ..."

Inu, doufejme, že se s tímto trendem čínské sociální sítě nasytí. Nebo ještě lépe – že Číňanky vezmou rozum do hrsti. A začnou pózovat třeba s vysokoškolským diplomem.

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Související články

Další články