Fit a krásnátestovánísoutěže

Výročí smrti Anny Stuartovny: Za manželství udržovala milenecký poměr s několika ženami

Zdroj:Profimedia

+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Anna původně nebyla v postavení, které by jasně určilo, že usedne na královský trůn. Řada peripetií a neštěstí ji k tomu však dovedla. Více než vládnutí však tuto baculku zajímaly románky se ženami a snaha o potomka. Byla těhotná více než sedmnáctkrát.

Petra Járková 1. srpna 2019

Anna Stuartovna byla královnou Anglie, Skotska a Irska. Stala se nástupkyní svého švagra Viléma III. Od 1. května 1707 se na základě zákonů o sjednocení Anglie a Skotsko spojily do jednoho suverénního státu – Království Velké Británie. Anna se stala jeho první královnou a zároveň zůstala královnou Irska. Anna vládla až do své smrti v srpnu 1714 a byla poslední královnou Anglie a poslední královnou Skotska.

Provdána za dánského prince

Na příkaz Karla II. byly Anna a její sestra Marie vyučovány v duchu přísného protestantismu. 28. července 1683 se Anna ve svých 18 letech provdala za protestantského dánského prince Jiřího, syna dánského krále Frederika III.

Lesbický vztah s kamarádkou

Při manželství udržovala lesbický vztah se svou kamarádkou Sarah Churchill. Jednalo se o ženu Johna Churchilla, vévody z Malborough, jenž byl předkem Winstona Churchilla. Ten prý o záletech své ženy neměl ani tušení.

Thumbnail # Nový film Marie, královna skotská: Dvě výjimečné ženy ve sporu o jeden trůn
Mohlo by Vás zajímat:

Nový film Marie, královna skotská: Dvě výjimečné ženy ve sporu o jeden trůn

Zamilované služebné

Anna byla do Sarah zamilovaná, měla manžela, ale i přesto prý čas od času podlehla kouzlu svých komorních dam a služebnic. Ty si mezi sebou posílaly dopisy, ve kterých doufaly, že svou královnu budou moci zase obejmout, políbit, vyznat jí své city a ideálně s ní strávit celou noc.

Manipulátorská milenka

Sarah prý královnou, která nebyla příliš bystrá, mistrně manipulovala, aby získala kromě potěšení i vysoké postavení. Byla si královnou tak jistá, že přehlédla sbližování Anny a její sestřenice Abigail Masham. Za tu ji královna nakonec vyměnila.

NA ANNU STUARTOVNU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu