V Jeruzalémě rozkvétají vlčí máky před očima. Poskytují světlo i stín

Ve dne stín, v noci světlo. Květinová instalace v Jeruzalémě plní hned několik účelů.
Zdroj: Dor Kedmi / Thisiscolossal.com
V Jeruzalémě rozkvétají vlčí máky před očima. Poskytují světlo i stínV Jeruzalémě rozkvétají vlčí máky před očima. Poskytují světlo i stínV Jeruzalémě rozkvétají vlčí máky před očima. Poskytují světlo i stínV Jeruzalémě rozkvétají vlčí máky před očima. Poskytují světlo i stín+ 4 fotky+ 5 fotek

Zpozorovat lidským okem rozkvétání a vadnutí květin je nemožné. Tedy až na ty jeruzalémské. V nejlidnatějším městě Izraele vyrostly na náměstí Valero Square čtyři samonafukovací vlčí máky v nadživotní velikosti, které se otevírají vždy, když se k nim někdo nebo něco přiblíží, a naopak. Instalace nazvaná Warde pochází z dílny HQ Architects. Jejím cílem je pozvednout úroveň jinak depresivního centra města.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová08. 12. 2015 10:27

Čtveřice interaktivních nafukovacích květin reaguje na pohyb zaznamenaný v bezprostřední blízkosti. Pokud k nim zamíří chodec, nebo se přiblíží tramvaj, červené okvětní lístky se napřímí. Když se vzduch „vyčistí“, splasknou.

Asi devět metrů vysoký a široký objekt ale neplní jen estetickou funkci. Po setmění nahradí lampu a ve slunečních dnech vrhne příjemný stín. Květ přitom zůstane rozevřený, dokud odpočívající neodejdou.

Firma HQ Architects nainstalovala víceúčelové květiny roce 2014. Rozmístila je přitom tak, aby na ně bylo vidět z kterékoliv části náměstí i přiléhajícího tržiště.

Cílem tohoto projektu bylo překonat nechvalnou realitu náměstí a rozsvítit tento prostor něčím, co je ztělesněním fantazie. Zasněte se ve fotogalerii!

 

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Související články

Další články