V Praze se sejde světová kulturistická elita

V Praze se sejde světová kulturistická elita
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Prochladlou pražskou metropoli příští týden poprvé rozpálí světová kulturistická show. Na tři dny se do českého hlavního města sjedou elitní závodníci zabojovat v nultém ročníku IFBB Diamond Cup 2019, který je součástí oficiální světové tour.

Komerční článek

Náročným tréninkem vysoustruhovaná těla budou k vidění v kongresovém sále celou sobotu, kdy budou hlavní soutěže o body do 2019 IFBB World Ranking probíhat. Trumfem pořadatelů jsou závody v elitních kategoriích – bodyfitness, bikini-fitness, fitness physique, bodybuilding a kulturistika. Tato výjimečná akce se uskuteční pod patronátem Mezinárodní federace kulturistiky (IFBB) a Svazu kulturistiky a fitness ČR (SKFČR).

Ve špičkové generálce na navazující Mistrovství světa ve fitness, které bude hostit na konci listopadu Bratislava, bude mít Česko početné zastoupení, což potvrzují i slova organizátorů Miroslava Tichého a Ľudmily Čížové: „Jsme nesmírně šťastní, že se nám povedlo přivést do Prahy takhle významnou sportovní akci, protože máme v Čechách neskutečně moc kvalitních závodníků, kteří můžou potvrdit svoje kvality.“

V Praze se sejde světová kulturistická elita

Extrémní snahu pořadatelů vyzdvihuje i desátý muž z MS v kategorii Physique Masters, Roman Hajabáč. Ten tímto umístěním korunoval svůj unikátní příběh, kdy se během dvou let stal z hobby sportovce účastníkem nejprestižnějších závodů a je ukázkou toho, co se dá dokázat pevnou vůlí a disciplínou: „Jsem nadšen, že se Praze povedl doslova husarský kousek, přilákat do Prahy Diamond Cup, který považuju za jednu z nejlepších soutěží na světe. Jsem si jist, že to není naposled, že se tady ta soutěž bude opakovat každý rok a že bude neskutečným přínosem pro mladé sportovce a nadšence tohoto sportu.“

V Praze se sejde světová kulturistická elita

Nepleťme si ale tuto výjimečnou akci s představením Chippendales. Na to upozorňují i slova českého zástupce v kategorii Men´s Physique Davida Šeberleho: „Přípravu jsem se snažil odjet naplno a o dost tvrdší než na jarní sezonu 2019.“ Již podle jména je patrné, že David má sport v krvi, protože jeho strýčkem a tetou jsou atletické osobnosti Roman a Eva Šeberleovi.

V soutěži se samozřejmě předvede i něžné pohlaví a obdivovatelé pevných zadečků se můžou těšit na velmi žhavé želízko v ohni, Češku Moniku Špačkovou, která letos kromě titulu mistryně republiky zvládla vybojovat druhé místo na ostravském Diamond Cupu a páté místo na Mistrovství Evropy.

V Praze se sejde světová kulturistická elita

Komerční článek

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články