Více než 100 lidí na světe trpí takzvaným Einsteinovým syndromem. Bohužel to s inteligencí nemá co dělat. Postiženým lidem není co závidět

14. června 2018 Lucie Trávníčková
pixabay
pixabay
Témata: bolest, nemoc, syndrom, vlasy

Ač se to nabízí, Einsteinův syndrom nemá s inteligencí co dělat. Jde o neučesatelné vlasy. Tímto syndromem sám Einstein trpěl a záviděníhodné to opravdu není. To, že chodíte s vrabčím hnízdem na hlavě je totiž to nejmenší. Česání těchto vlasů je totiž neuvěřitelně bolestivé.

Za syndrom může zvláštní mutace genu, která postihuje pouze 100 lidí na celém světě. Vlasy postiženým trčí do všech stran, elektrizují a jsou velice slabé. Česání, nad kterým každé ráno ani nepřemýšlíme, se pro ně stává bolestivým hororem. Syndrom totiž mění tvar vlasových folikul, takže jsou nezkrotné a velmi citlivé na dotek.

Dříve takto postiženým lidem jejich teorii o bolestivých a neučesatelných vlasech nikdo nevěřil. Společnost je brala za jednoduše neupravené. Názor okolí změnilo, až když s tímto syndromem na světlo světa přišel celosvětově uznávaný vědec Albert Einstein. Dnes lékaři dokážou syndrom neučesatelného vlasu poznat pomocí rozboru DNA. Ví také, že vzniká mutací jednoho ze tří genů – PADI3, TGM3 a TCHH. Zatím se však nenašel lék, jenž by vlasy přiměl k poslušnosti.