Zahalené muslimky jako módní ikony? Dolce & Gabbana jim vytvořili princeznovskou kolekci

Vážně nemají muslimské ženy co do módních trendů na vybranou?
Zdroj: Fastcoddesign.com
Italský módní dům Dolce & Gabbana zveřejnil svou první kolekci oblečení pro muslimské ženy, kterým legislativa přikazuje zahalené tělo.Zaměřil se na elegantní i extravagantní ženy.Kolekci vévodí zemité odstíny v čele s pískově béžovou a luxusní černou.Některé šaty zdobí honosná krajka.+ 6 fotek+ 7 fotek

Princezny Středního východu – takovou optikou nahlíží na muslimky italský módní dům Dolce & Gabbana. Ten vůbec poprvé přišel s kolekcí pro ženy, kterým legislativa přikazuje nošení hidžábu (šátku zahalujícího vlasy, ramena, šíji a dekolt) a abáji (oděvu zakrývajícího celé tělo). Kolekce je rozpustilá i prudce luxusní – s potisky sedmikrásek, citronů a s honosnými krajkami.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 27. ledna 2016

„Nová kolekce Dolce & Gabbana je snění uprostřed pouštních dun a nebe Středního východu: okouzlující vizuální příběh o eleganci a kráse báječných arabských žen,“ napsal na svém facebookovém profilu módní dům.

Pro svůj debut na tamní módní scéně zvolili návrháři zemité odstíny v čele s pískově béžovou a luxusní černou. Nezapomněli však ani na ženy se smyslem pro extravaganci. Několik abáj nechali potisknout motivy sedmikrásek, citronů a růží.

Spojovníkem všech outfitů je vzdušnost. Tenoučká žoržeta a saténové šarmé dopřejí všem muslimkám volný pohyb a stabilní termoregulaci.

Svou první kolekci zamřenou na islámské věřící odhalil módní dům na stránkách Style.com/Arabia. Podívejte se na tyto skvostné modely ve fotogalerii výše!

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Další články