Zuzaně Bydžovské je 58 let: Ve kterém filmu se odmítla ukázat nahá a kde si zahrála poprvé?

Zuzana Bydžovská je česká filmová a divadelní herečka, držitelka tří Českých lvů. Pochází z lékařské rodiny, má dvě děti.
Zdroj: Profimedia
Zuzana Bydžovská je česká filmová a divadelní herečka, držitelka tří Českých lvů. Pochází z lékařské rodiny, má dvě děti.Zuzana Bydžovská je česká filmová a divadelní herečka, držitelka tří Českých lvů. Pochází z lékařské rodiny, má dvě děti.Zuzana Bydžovská je česká filmová a divadelní herečka, držitelka tří Českých lvů. Pochází z lékařské rodiny, má dvě děti.Zuzana Bydžovská je česká filmová a divadelní herečka, držitelka tří Českých lvů. Pochází z lékařské rodiny, má dvě děti.+ 6 fotek+ 7 fotek

Ve filmu Zuzana debutovala už jako jedenáctiletá, a to v dětském snímku Věry Šimkové Plívové Přijela k nám pouť. Brzy se stala jednou z nejobsazovanějších českých hereček. Dnes tato dáma filmového plátna slaví osmapadesáté narozeniny.

Petra Járková
Petra Járková 10. října 2019

Národní divadlo

Česká herečka Zuzana Bydžovská se narodila 10. října 1961 v Mostě. Když dokončila studium na Státní konzervatoři v Praze, nastoupila do angažmá v Divadle Na zábradlí, později byla také v souboru Národního divadla. Hostuje i v divadlech Ungelt a Kalich.

Přijela k nám pouť

Jejím filmovým debutem byla role ve filmu Přijela k nám pouť, v tomto dětském snímku hrála coby jedenáctiletá. Hrála i v oblíbeném filmu Ten svetr si nesvlíkej, v seriálech Hospoda, Hotel Herbich, Rozpaky kuchaře Svatopluka či v Příbězích obyčejného šílenství a Gympl.

Nominace na Českého lva

Za roli ve filmu Jan Palach získala nominaci na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Českého lva získala za hlavní ženský herecký výkon ve snímku Venkovský učitel v roce 2008.

Legendární sitcom z poloviny 90. let, ve kterém se setkalo bezkonkurenční herecké obsazení.
Mohlo by Vás zajímat:

Každoroční lidový evergreen Hospoda: Proč nebyl nikdy odvysílán díl věnovaný Václavu Havlovi

Žádná nahota

Ve scéně ve filmu Revival, kde má být Zuzana Bydžovská nahá na pódiu, za ni zaskočila dublérka Naďa Vinecká, protože Zuzana se odmítla svléknout.

NA ZUZANU BYDŽOVSKOU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

Další články