Sigourney Weaver slaví 70. narozeniny: Proč si změnila jméno a z jakého filmu trpěla nočními můrami?

Sigourney Weaver, rodným jménem Susan Alexandra Weaver, je americká herečka. Třikrát byla nominována na Oscara (1986 – Vetřelci, 1988 – Podnikavá dívka a Gorily v mlze). Za role v komedii Podnikavá dívka a v dramatu Gorily v mlze získala Zlaté glóby.
Zdroj: Profimedia
Sigourney Weaver, rodným jménem Susan Alexandra Weaver, je americká herečka. Třikrát byla nominována na Oscara (1986 – Vetřelci, 1988 – Podnikavá dívka a Gorily v mlze). Za role v komedii Podnikavá dívka a v dramatu Gorily v mlze získala Zlaté glóby.Sigourney Weaver, rodným jménem Susan Alexandra Weaver, je americká herečka. Třikrát byla nominována na Oscara (1986 – Vetřelci, 1988 – Podnikavá dívka a Gorily v mlze). Za role v komedii Podnikavá dívka a v dramatu Gorily v mlze získala Zlaté glóby.Sigourney Weaver, rodným jménem Susan Alexandra Weaver, je americká herečka. Třikrát byla nominována na Oscara (1986 – Vetřelci, 1988 – Podnikavá dívka a Gorily v mlze). Za role v komedii Podnikavá dívka a v dramatu Gorily v mlze získala Zlaté glóby.Sigourney Weaver, rodným jménem Susan Alexandra Weaver, je americká herečka. Třikrát byla nominována na Oscara (1986 – Vetřelci, 1988 – Podnikavá dívka a Gorily v mlze). Za role v komedii Podnikavá dívka a v dramatu Gorily v mlze získala Zlaté glóby.+ 6 fotek+ 7 fotek

Herečka se narodila v New Yorku bývalému prezidentovi televizní společnosti NBC Sylvesteru „Patu“ Weaverovi a anglické herečce Elizabeth Inglisové. Nebyla tedy žádný chudáček a dostávalo se jí té nejprestižnější výchovy. I jako herečka září a na to, že dnes slaví sedmdesáté životní jubileum, vypadá naprosto skvěle.

Petra Járková
Petra Járková 8. října 2019

Změna jména

Narodila se jako Susan Alexandra Weaver. Jméno si změnila po přečtení „Velkého Gatsbyho“ od F. Scotta Fitzgeralda. Svou roli ovšem sehrála i výška. Už ve 14 letech měřila 179 cm a delší jméno se k ní podle vlastních slov hodilo lépe.

Dobrovolnice

V osmnácti letech byla v rámci dobrovolnického projektu v izraelském kibucu. Roku 1972 vystudovala bakalářský obor na Stanfordově univerzitě, o dva roky později magisterský obor na Yaleově univerzitě. V roce 1984 se provdala za divadelního režiséra Jima Simpsona.

Woody Allen

Z počátku své kariéry spolupracovala s Woodym Allenem. Přelomovou rolí se však pro ni stala postava Ellen Ripleyové ve filmu Vetřelec (1979) a v následujících třech dílech této série.

Ocenění

Třikrát byla nominována na Oscara (1986 – Vetřelci, 1988 – Podnikavá dívka a Gorily v mlze). Za role v komedii Podnikavá dívka a v dramatu Gorily v mlze získala Zlaté glóby.

Právník Miles Massey je bohatý, zakládá si na dokonalém zevnějšku, má bezchybnou manikúru i zářivě bílé zuby.
Mohlo by Vás zajímat:

Romantická komedie Nesnesitelná krutost: Na filmu se pracovalo osm let, při natáčení byla Catherine Zeta-Jones těhotná

Noční můry

Sigourney Weaver trpěla dva týdny nočními můrami poté, co si přečetla scénář k thrilleru Vesnice, ve kterém si následně také zahrála.

Výplata 30 dolarů

Hereččina první role byla dlouhá šest vteřin, nemluvila v ní a dostala za ni 30 dolarů. Šlo o romantickou komedii Annie Hallová.

NA SIGOURNEY WEAVER SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články